مقام عالی دولت در شهرستان اسفراین در دومین جشنواره گردشگری عسل روئین ضمن برشماری ظرفیتهای گردشگری و کشاورزی روستای روئین گفت: این روستا معدن تولید ثروت برای مردم استان و شهرستان است

اسفراین – به گزارش انتهاج ، طاهر رستمی، فرماندار در آستانه هفته دولت، در دومین جشنواره گردشگری عسل روستای روئین اظهار داشت: روستای روئین ظرفیتهای قابل توجهی در حوزه گردشگری با توسعه بومگردی و در حوزه کشاورزی با تولید عسل دارد که تا کنون این شهرستان ۷۳ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری به متقاضیان بخش کشاورزی، گردشگری و صنعتی پرداخت کرده است .

وی ادامه داد: اسفراین با تولید بیش از ۷۷ درصد عسل تولیدی استان ، رتبه نخست تولید عسل در استان خراسان شمالی را داراست.

بِرَندسازی محصولات کشاورزی

رستمی با تاکید بر بِرَندسازی محصولات کشاورزی بویژه عسل ، بیان داشت: بارها در جلسات مختلف تکرار کرده ام برای برندسازی محصولات کشاورزی خصوصا عسل تولیدی اسفراین، اقدامات موثری انجام نشده و این موضوع مورد غفلت واقع شده است؛ که لازم است مسئولین مرتبط، تولیدکنندگان و سرمایه گذاران برای برندسازی این محصول تلاش کنند.

فرماندار اسفراین خاطرنشان کرد: توسعه و تقویت تولید عسل در این شهرستان با توجه به ظرفیت‌های موجود در این زمینه امری ضروری است.

وی ابراز امیدواری کرد: با حمایت متولیان حوزه کشاورزی، برند تولید عسل روئین به زودی ثبت شود.

فرماندار اسفراین در بخش بعدی سخنان خود گفت: برای افزایش چرخه اقتصادی و رونق تولید در روستاها؛ باید در مسیر تقویت اقتصاد کشاورزی و گردشگری گام برداشت و توجه ویژه ای به این امر داشت .

رستمی ادامه داد: امروز از گردشگری بعنوان صنعت توریسم و در جهت ارتقاء سطح درآمدی مردم نام می برند.

وی ارگ تاریخی بلقیس بعنوان دومین بنای خشت و گلی ایران بعد از ارگ بم را نمونه بارز و عینی در تقویت و توسعه صنعت گردشگری نام برد .

IMG 20190824 082251 300x169 - روستای گردشگری روئین معدن تولید ثروت است

نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی نیز در این جشنواره گفت: روستای رویین را تنها به تفرجگاه تبدیل نکنید بلکه باید رویین با ظرفیتها و ویژگیهای گردشگری خودش شناخته شود.

دکتر قوامی اظهار امیدواری کرد: تولید ژل رویال از زنبور عسل می تواند باعث ایجاد ارزش افزوده برای استان و شهرستان شود .

گفتنی است دومین جشنواره گردشگری عسل روئین اسفراین با حضور مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی؛ عصر امروز در روستای گردشگری روئین برگزار شد.