اسفراین – همزمان با سراسر کشور به طور نمادین زنگ احسان و نیکوکاری در اسفراین طنین انداز شد.

به گزارش انتهاج، مراسم نمادین زنگ احسان و نیکوکاری با شعار عید را به خانه هایشان ببریم با حضور فرماندار ، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه، رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) و رئیس آموزش و پرورش اسفراین در فرمانداری اسفراین برگزار گردید.

فرماندار اسفراین در این مراسم، سالروز تاسیس کمیته امداد امام خمینی (ره) و روز احسان نیکوکاری را  تبریک گفت و با تقدیر از تلاشها و اقدامات انجام شده توسط نیروهای خدوم و تلاشگر کمیته امداد شهرستان؛ افزود: تأسیس کمیته امداد به فرمان حضرت امام خمینی (ره) ، یکی از برکات و دستاوردهای انقلاب اسلامی است که با هدف خدمت به محرومان و مستمندان جامعه تشکیل شد.

طاهر رستمی ادامه داد: تاسیس این نهاد که به منظور خدمت به محرومان جامعه بوده است،نقش بسزایی در کاهش فقر و محرومیت جامعه داشته است.

فرماندار اسفراین اظهار کرد: در آستانه ایام نوروز تلاش کنیم با همدلی و مهربانی حس نوعدوستی را بیش از همیشه در جامعه تقویت کرده و با مشارکت آحاد مردم ومسئولین  در جشن های نیکوکاری به کمک اقشار ضعیف بشتابیم.

وی گفت: به دلیل شیوع کرونا ویروس در کشور جشن نیکوکاری و جمع آوری کمکهای مردمی و خیرین، به طرق مختلف انجام می شود که خیرین می توانند کمکهای نقدی خود را از طریق درگاههای مشارکت مردمی، شماره گیری کد دستوری جشن نیکوکاری و … واریز نمایند و با شعار عید را به خانه هایشان ببریم؛ به نیازمندان کمک کنند .

گفتنی است به دلیل جلوگیری از انتقال کرونا ویروس؛ امسال زنگ نمادین احسان و نیکوکاری به طور نمادین در فرمانداری اسفراین نواخته شد.