قم - مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قم گفت: ۱۵ هزار وانت بار در شهر قم فعالیت می‌کند که از این بین ۲ هزار دستگاه ساماندهی شده است.

قم – مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قم گفت: ۱۵ هزار وانت بار در شهر قم فعالیت می‌کند که از این بین ۲ هزار دستگاه ساماندهی شده است.

به گزارش انتهاج، مرتضی عزتی با اشاره به فعالیت ۶ هزار تاکسی در قم اظهار کرد: روزانه ۲۸۰ هزار نفر و سالانه حدود ۷۳ میلیون مسافر توسط تاکسی‌ها در قم جا به جا می‌شوند که این میزان نشان دهنده خدمات رسانی گسترده است.

وی افزود: به منظور خدمات رسانی مطلوب‌تر به همشهریان در راستای افزایش سطح سواد رانندگان تاکسی تلاش شد و به همین منظور رشته تاکسیرانی در دانشگاه علمی و کاربردی را دایر کردیم که مورد استقبال رانندگان قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه وضعیت فرسودگی تاکسی‌های درون شهری موضوعی است که پیگیری کرده‌ایم، خاطر نشان کرد: متأسفانه بودجه نوسازی تاکسی‌های درون شهری از دو سال پیش متوقف شده است و بر اساس آمار هر سال ۵۰۰ تاکسی شهری در قم فرسوده می‌شود.

عزتی با اشاره به طرح جامع حمل و نقل بار در شهر قم، گفت: اردیبهشت ماه امسال این طرح در شورای عالی ترافیک کشور به تصویب رسید که البته همچنان منتظر ابلاغ به شهرداری هستیم.

وی ادامه داد: در صورت ابلاغ رسمی این مصوبه، سازمان مستقل حمل و نقل بار در شهر تشکیل و بر فعالیت وانت بارها نظارت خواهد داشت.