ایلام – استاندار ایلام از رشد ۲۰۰ درصدی سرمایه گذاری در استان ایلام طی سال جاری خبر داد.

به گزارش انتهاج، قاسم سلیمانی دشتکی در دیدار با عباس معمار نژاد معاون امور بانکی، بیمه و شرکت های دولتی وزارت اقتصاد و دارایی با اشاره به لزوم حمایت همه جانبه از بخش تولید در شرایط امروز کشور، گفت: عزم دولت و نظام برای توسعه استان راسخ است و در این راستا ظرف چند سال گذشته سرمایه گذاری های کم نظیری در استان ایجاد شده است که از آن نمونه می‌توان به سرمایه گذاری ۱۵ هزار میلیارد تومانی وزارت نفت در حوزه نفت و گاز و پتروشیمی استان اشاره کرد.

وی به مشوق‌های سرمایه گذاری در مناطق مرزی اشاره کرد و افزود: براساس مصوبه شورای عالی امنیت ملی در مناطق مرزی ۵۰ درصد یارانه تسهیلات داده می شود و این می تواند انگیزه خوبی در راستای سرمایه گذاری در استان های مرزی چون ایلام ایجاد کند.

وی اظهار کرد: سرمایه گذاران همچنین می توانند در این مناطق از املاکی که تملیک شده استفاده کنند و از هزینه های اضافی سرمایه گذاری جلوگیری کند.

از بانک ها حمایت می کنیم

استاندار ایلام در ادامه با بیان اینکه امروز تلاش ما در حمایت از بانک‌ها است، خاطر نشان کرد: در مواردی که عمدا بدهی و پرداخت معوقات توسط اشخاص صورت نمی پذیرد از بانک ها حمایت می کنیم ولی زمانی واحد تولیدی برای سرپا ایستادن نیاز به حمایت دارد، خواستار کمک از جانب بانک‌ها هستیم.

سلیمانی دشتکی در ادامه به موضوع اصلاح قیمت بنزین اشاره کرد و گفت: این بحث در ادامه اجرای طرح قانون هدفمندی یارانه ها بود اما با این تفاوت که ضعف‌های گذشته را پوشش می دهد زیرا تا قبل از این یارانه پنهان تنها به عده‌ای خاص پرداخت می شد و با اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین، قشر عظیم جامعه به ویژه اقشار ضعیف و کم درآمد جامعه پوشش داده می شود.

وی در ادامه با اشاره به ظرفیت های مهم استان، یادآور شد: استان ایلام دارای ظرفیت های کم نظیری در حوزه های مختلف چون نفت و گاز و پتروشیمی، مرز مشترک، منابع طبیعی فراوان، قدمت تاریخی چند هزار ساله و … است که در صورت توجه می تواند از پیشران های قوی در توسعه کشور نقش آفرینی کند.

ایلام حدود ۷۰ درصد مراسم اربعین را پوشش می دهد

وی با بیان اینکه استان ایلام با مرز بین المللی مهران هم اکنون قریب ۷۰ درصد مراسم بزرگ اربعین را پوشش می دهد، تصریح کرد: منابع عظیم نفت و گاز استان، صادرات کشور از مرز مهران و بطور کلی زیرساخت های استان منافع ملی ما را پوشش می دهد و این مهم ایجاب می کند که در اختصاص بودجه به استان به این شاخص ها مهم و کلیدی توجه جدی شود.

وی افزود: در دولت تدبیر و امید خدمات قابل توجه‌ای در حوزه های مختلف انجام شده است و امروز می توان ادعا داشت که ایلام بر ریل توسعه در حرکت است.