به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛

علی ذوالفقاری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به وضعیت قرمز این شهرستان تمامی مصوبات جلسه ستاد مقابله با کرونا به اصناف از طریق پیامک یا کتبی اعلام شده است.

وی گفت: علیرغم صدور چندین نوبت تذکر و اخطاریه در زمینه اعمال محدودیت های کرونایی، تعدادی از کسبه ‌مصوبات را رعایت نمی کنند که به دستور دادستان ۱۱ واحد صنفی پلمب شد.

ذوالفقاری با بیان اینکه بیش از چهار هزار و ۵۰۰ واحد صنفی در این شهرستان فعالیت دارند افزود: قانون برای تمامی افراد در زمینه اجرای دستورالعمل های ستاد کرونا به منظور جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا یکسان است.

سرپرست فرمانداری شیروان در خصوص عدم استفاده ماسک توسط برخی از شهروندان گفت: برای این موضوع تدابیری اتخاذ شده است که از جمله آن تشکیل تیم های آموزشی و حضور آن ها در مراکز و نقاط پرازدحام و ارائه موارد آموزشی در زمینه راهکارهای مقابله با شیوع ویروس کرونا و توزیع ماسک رایگان است.

ذوالفقاری افزود: سپاه در این زمینه ۲ هزار ماسک در اختیار تیم های آموزشی تشکیل شده قرار داده است.

افزایش ۲ برابری مراجعه کنندگان به مراکز نمونه گیری تست کرونا

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شیروان گفت: در هفته اخیر میزان مراجعه کنندگان به مراکز منتخب و نمونه گیری تست کرونا ۲ برابر افزایش یافته است که این وضعیت بسیار نگران کننده است.

دکتر سیده معصومه هاشمی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: کل نمونه گیری های گرفته شده بیماران بستری و سرپایی در هفته سوم فروردین ماه ۶۵۰ مورد بوده است که نسبت به هفته ماقبل آن افزایش داشته است.

وی گفت: تعداد موارد مبتلا به کرونا در شیروان در هفته های اخیر نسبت به روزهای پایانی سال ۹۹ بشدت افزایش یافته است که در هفته اخیر بیشترین موارد ابتلا به کرونا در گروه سنی ۵۰-۳۰ سال گزارش شده است.

هاشمی با بیان اینکه موارد ابتلا به کرونا در روستاهای این شهرستان رو به افزایش است افزود: تعداد موارد بستری در بیمارستان در هفته اخیر نسبت به هفته قبل سیر صعودی و پیشرونده دارد.

به گفته وی ۸۲درصد از بیماران کووید۱۹ شناسایی شده ساکن شهر و مابقی ساکن روستا بوده اند.

همچنین ۵۳ درصد از بیماران شناسایی شده را مردان و مابقی را زنان تشکیل می دهند.

شهرستان ۱۵۷ هزار نفری شیروان از هفته گذشته در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفته است.