مدیر حوزه علمیه الازهر دهستان باغلق راز و جرگلان گفت:‌ اهل سنت ارادت قلبی و زیادی به امام حسین(ع) دارند و ما علماء و روحانیون ‌در خطبه‌های نماز جمعه و دیگر سخنرانی‌ها همیشه از مظلومیت و از‌خودگذشتگی‌های امام حسین(ع) برای مردم این منطقه گفته‌ایم.

بجنورد – به گزارش انتهاج به نقل از تسنیم ، حاج غفورآخوند یزدانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بجنورد اظهار داشت: رسول الله(ص) فرموده‌اند که حضرت فاطمه (س) پاره تن من است و وقتی حضرت فاطمه پاره تن رسول الله باشد، حضرت امام حسین‌(ع) که فرزند حضرت فاطمه است برای رسول الله خیلی عزیز است.حتی در بین ملائکه یک جمله‌ای است که در خصوص امام حسین و امام حسن فرموده شده که در بهشت یک چشمه ای است که متعلق به حضرت امام حسین و حضرت امام حسن(ع) است. اهل سنت به امام حسین و امام حسن(ع) احترام فراوانی قائل هستند و از آنها به عنوان نور چشم یاد می‌کنند.

حضرت رسول الله (ص) وقتی که از دنیا می‌رفت

وی افزود: حضرت رسول الله (ص) وقتی که از دنیا می‌رفت، صحابه پرسیدند که شما از دنیا می‌روید ما پیرو چه کسانی باشیم؟ رسول الله فرمودند: اول کتاب قرآن و دوم اهل بیت من است که در بین اهل بیت من هم دوستدارترین این ها، امام حسین و امام حسن (ع) هستند که باید از آن‌ها پیروی کنید.

مدیر مدرسه علمیه الازهر باغلق گفت: در روز تاسوعا و عاشورا اهل سنت مراسم صدقه دادن و دعوت کردن از ریش سفیدان و مستمندان برای خواندن دعا جهت شادی روح شهدای اسلام و امام حسین (ع) را دارند. به خاطر شهادت امام حسین (ع) آسمان گریه کرد و آسمان کربلا در آن زمان رنگ خون گرفته بود و همه مردم فکر می‌کردند که قیامت شده است. اینها همه بیانگر دوست داشتن و احترام فراوان خداوند متعال به امام حسین(ع) و شهدای کربلاست.

وی تصریح کرد: اهل سنت ارادت قلبی و زیادی به امام حسین(ع) دارند و ما علماء و روحانیون همیشه در خطبه‌های نماز جمعه و دیگر سخنرانی ها همیشه از مظلومیت و از خودگذشتگی‌های امام حسین(ع) برای مردم این منطقه گفته‌ایم که حضرت امام حسین(ع) بهترین الگو برای رسیدن به سعادت دنیوی و اخروی است.