یزد– نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با اشاره به اینکه ملت ایران در شرایط کرونا نشان دادند که شیعه حضرت علی(ع) هستند، گفت: سیره ایشان در یتیم نوازی باید در جامعه جاری شود.
به گزارش انتهاج،آیت الله محمدرضا ناصری صبح امروز در یادواره شهدا در امامزاده سید نصرالله(ع) یزد به مناسبت سالروز میلاد حضرت علی(ع) اظهار داشت: شأن و منزلت حضرت علی(ع) به اندازه‌ای است که پیامبر اکرم(ص) فضائل ایشان را نزد مردم بیان نمی‌کرد تا مبادا آنها همانند امت حضرت عیسی(ع) عمل کنند.
وی با اشاره به اینکه زندگی امیرالمومنین(ع) سراسر عشق به خدا و عشق به بندگان خدا بود، افزود: در تمام امور ایشان عشق به خدا موج می‌زد و در راه خدمت به بندگان خدا نیز حرکاتی انجام داد که برکات آن هنوز هم در مدینه جاری است.
ناصری با اشاره به حفر چاه در مدینه برای کشاورزان عنوان کرد: این چاه ها که توسط حضرت علی(ع) حفر شده، هنوز هم آب مدینه را تامین می کند.
وی ادامه داد: اخلاص حضرت علی(ع) و دلسوزی برای مردم و ایتام از صفات بارز ایشان است و امروز باید این مقاومت و اخلاص و خدمت به مردم برای کسب رضایت خدا را از ایشان یاد بگیریم.
امام جمعه یزد با اشاره به اینکه در شرایط کرونا، شیعیان حضرت علی(ع) خود را به خوبی نشان دادند، افزود: در شرایطی که آمریکایی ها می خواستند ما را تحت فشار بگذارند و دارو به ما ندهند تا کرونا دمار از ایرانی‌ها دربیاورد، مردم از اقشار مختلف به میدان آمدند و همه دست به دست هم دادند تا نیازهای یکدیگر را تامین کنند.
ناصری ادامه داد: از دارو تا آذوقه برای محرومان تامین شد و حتی برای کسبه نیز وام و تسهیلات در نظر گرفته شد تا ورشکست نشوند و این همان خصلت امیرالمومنین (ع) است که امروز در جامعه جاری و ساری است.
وی با اشاره به یتیم نوازی حضرت علی(ع) و رساندن آذوقه به ایتام و سرگرم کردن آنها عنوان کرد: این ویژگی و سیره حضرت علی(ع) نیز باید در جامعه جاری و ساری شود.