به گزارش انتهاج، وزیر نیرو با بیان اینکه این طرح با جدیت در حال پیگیری است، عنوان کرد: در پایان هفته نوزدهم این طرح، از ۲۵۰ پروژه وعده داده شده، ۱۰۵ پروژه به اتمام رسیده که ۱۰۰ پروژه ساخت و سازی و پنچ پروژه ساز و کاری است.

رضا اردکانیان بیان کرد: این پروژه‌ها با سرمایه گذاری ۲۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان در ۲۱ استان کشور به بهره برداری رسیده است.

وزیرنیرو تاکید کرد: مردم و سرمایه گذاران و حتی کشاورزان و فعالان بخش کشاورزی با اطمینان خاطر به امور خود در حوزه صنعت و کشاورزی ادامه دهند و مصمم و با انگیزه در مسیر توسعه گام بردارند.

اردکانیان اقدام بخش خصوصی به ویژه افرادی که بدون اخذ تسهیلات بانکی و از محل ثروت و اندوخته خود، اقدام به راه اندازی طرح‌های زیربنایی حوزه برق کرده‌اند، تقدیر کرد و افزود: کار این افراد در خور تقدیر ویژه است.

وی گفت: اقدامات ساز و کاری در بهبود کیفیت آب شهرستان اردکان در حال انجام است و قول می‌دهیم این مشکل اردکان را به زودی حل کنیم.

وزیر نیرو تصریح کرد: آنچه مشخص است، مردم یزد نباید دغدغه تأمین آب شرب داشته باشند زیرا طرح‌های متعددی در دستور کار است که آینده روشنی را برای یزد رقم می‌زند.

وی گفت: مدیریت۲۰ میلیون مترمکعب اختصاص اضافه سهمیه آب از خلیج فارس به یزد را در اختیار استان یزد قرار خواهیم داد.

اردکانیان همچنین بیان کرد: امیدواریم بتوانیم از منابع جدید آب که حاصل از تصفیه فاضلاب است نیز در سطح کشور به خوبی استفاده کنیم.

اردکانیان افزود: اگر این سرزمین هزار سال پیش توانست با پدیده اعجاب انگیز قنات، حیات را حفظ کند، امروز نیز می‌تواند با بهره گیری از انرژی خورشیدی، گامی مهم در مسیر توسعه بردارد.

وزیر نیرو تصریح کرد: اگر بگوییم یزد از لحاظ بهره برداری از مواهب الهی یک مدل و الگوی موفق در کشور است، گزاف نگفته‌ایم و امروز شاهد ظهور و بروز بهره برداری‌های خلاقانه یزدی‌ها از مواهب الهی همچون نور خورشید هستیم.