بجنورد– به گزارش انتهاج به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، هفته‌نامه ادبیات و هنر ترکمنستان، ۸ شهریورماه گزارشی از برگزاری شب‌های مشترک فرهنگی ایران و ترکمنستان که توسط رایزنی فرهنگی ایران وبا همکاری ومشارکت وزارت فرهنگ ترکمنستان، اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بجنورد ازتاریخ  ۳۱ مرداد تا ۱ شهریور در شهر بجنورد برگزار شد، منتشر کرده ‌است.

خبرنگار نشریه در گزارش خود، آورده است: برگزاری این کنسرت نمونه توسعه روابط فرهنگی بین مردم ترکمستان و ایران است. در این برنامه فرهنگی گروه فولکلور «قالکینیش» یکی از مطرح‌ترین گروه‌های حرکات آئینی کشور و سسین‌اف، دوردیف، نورگلدیف و بایرام‌‌اف خواننده و نوازندگان معروف کشور شرکت کردند.

خبرنگار این نشریه ضمن ستودن برگزاری این برنامه می‌افزاید: رییس جمهور ترکمنستان برای توسعه روابط فرهنگی با مردم جهان اهمیت ویژه‌ای قایل هستند. این ابتکار نیز امکان جدید و خوبی برای عرضه و ارایه فرهنگ و هنر کشور ترکمنستان و توسعه روابط دوستی و برادری فراهم کرد.

وی همچنین، عنوان کرد: کنسرت دوستی در شهر بجنورد با شور و شوق خاص مورد استقبال واقع شده‌ و ترانه‌ها و موسیقی‌هایی که در این کنسرت اجرا شدند، طنین‌انداز آوای دوستی و برادری دو ملت همسایه بوده‌اند.

الله‌بردی نظراف، سرپرست گروه فولکلور «قالکینیش» در مصاحبه‌ با نشریه اظهار کرد: من از طرف گروهمان که موفق به اجرای برنامه در کنسرت مذکور شدند، از رییس جمهور ترکمنستان برای ایجاد امکانات برای شرکت در این برنامه فرهنگی تشکر می‌‌کنم.