به گزارش انتهاج، علی نیکزاد روز پنجشنبه پس از بازدید از تعدادی طرح های عمران شهری و روستایی اردکان به  خبرنگاران افزود: در صورت تحقق تخصیص این مبلغ بخشی از تعهدات پرداخت می شود و شرکت ساخت از محل سهمیه  قیر رایگان خود نسبت به تأمین ۲ هزار تن آن اقدام می ‌کند.

وی اضافه کرد: همچنین شرکت ساخت ۶ میلیارد تومان از محل اعتبار سرجمع طرح را در اختیار این پروژه قرار می دهد و پیمانکار متعهد می‌شود تا پایان سال ۹۹ آسفالت ۱۵ کیلومتر و تا پایان تیرماه سال آینده آسفالت ۴۰ کیلومتر جاده را تکمیل کند.

نماینده مردم استان اردبیل در مجلس یازدهم اظهار کرد: برای رفع مشکل دسترسی راه مجتمع خدماتی غزال – سیاه کوه مقرر شد، شرکت ساخت حداکثر تا یک ماه کار مطالعه را انجام دهد.

نیکزاد یادآور شد:  همچنین مدیر عامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی حداکثر تا یک ماه درخواست صدور مجوز دهکده لجستیک اردکان از وزیر راه و شهرسازی را پیگیری کند و پس از صدور مجوز مناقصه و سرمایه‌گذاری از سوی راه آهن انجام ‌شود.

نایب رییس مجلس در ادامه گفت : برای ساخت شهرک منفصل اردکان حداکثر تا ۱۵ روز نتیجه مطالعات انجام و به استانداری یزد ارسال و استانداری هم با تشکیل شورای برنامه‌ریزی تمامی مجوزها و استعلام‌های مورد نیاز را حداکثر تا ۱۵ روز تهیه و به شرکت عمران ارسال کند تا تصمیم‌گیری نهایی انجام و به شورای عالی شهرسازی و معماری ارسال شود.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به شرایط اقلیمی و فرهنگ مردم منطقه در اجرای پروژه یادشده از بلندمرتبه‌سازی واحدهای مسکونی خودداری شود.

وی در مورد پروژه آب شیرین کن چاه افضل اردکان هم گفت: شرکت آب منطقه‌ای یزد مجوز هشت حلقه چاه را حداکثر تا یک هفته صادر کند، آب شیرین‌کن با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی راه‌اندازی ، اصل و سود پروژه از سوی سرمایه‌گذار اخذ  و مازاد آن در اختیار شرکت آب و فاضلاب  قرار گیرد.

وی گفت:  همچنین افزایش اعتبار سال ۱۴۰۱ – ۱۴۰۰ برای خط دوم آبرسانی به یزد و شهرهای مسیر از سوی مجمع نمایندگان استان در کمیسیون تلفیق پیگیری ‌شود.

این نماینده مجلس یازدهم افزود: سازمان جهاد کشاورزی یزد حداکثر تا ۱۵ روز با عقد قرارداد با مرکز تحقیقات کشاورزی مطالعات در زمینه تولید، فرآوری و صادرات گیاه روناس را انجام و نتیجه را به مجلس شورای اسلامی اعلام کند.

وی با بیان اینکه پنج میلیارد تومان از محل اعتبار آبیاری کم فشار به صورت بلاعوض برای آبیاری باغ های پسته و تعاونی ‌های تولیدی اردکان تخصیص یابد، تصریح کرد: نیمی از این مبلغ از سوی مردم تأمین می‌شود،  یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان از سوی استانداری و یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان نیز از سوی جهاد کشاورزی یزد برای احیا و مرمت قنات به اردکان تخصیص یابد.

به گفته نیکزاد مطالعات لازم برای الحاق هشت هکتار زمین به محدوده شهر عقدا، از سوی اداره کل راه و شهرسازی یزد انجام و با اخذ مجوز از سازمان ملی زمین و مسکن، به قیمت کارشناسی روز با ۲۰ درصد نقد و ۸۰ درصد تقسیط به ذینفعان واگذار می‌شود.

نایب رییس مجلس  اظهار کرد: با پیگیری اداره کل راه و شهرسازی زمین شهر احمدآباد با اخذ مجوز از سازمان زمین و مسکن با قیمت عادلانه واگذار و  مجتمع معدنی و صنعتی چادرملو، سه میلیارد تومان به شهرداری اردکان و یک میلیارد تومان هم به سایر شهرداری‌ها کمک کند و با پیگیری اداره کل الحاق ۶۲.۵ هکتار (جنوب غربی شهر) به محدوده شهر اردکان انجام  ‌شود.

نایب رییس مجلس، گفت: زمین پاسگاه اردکان- چوپانان از سوی شهرستان واگذار و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای پس از ارایه طرح مصوب ناجا احداث پاسگاه درجه چهار را در دستور کار قرار دهد.

وی ادامه داد: در صورتی که بیمارستان خیریه فرزان اردکان، حایز شرایط لازم و ۴۰ درصد پیشرفت کار داشته باشد، وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی تخصیص لازم را برای تکمیل و تجهیز آن  انجام می دهد.

نماینده استان اردبیل در مجلس تاکید کرد که مسوولان شهرستان اردکان با مسوولیت فرماندار، ضمن حمایت از صنعت، اقدام لازم جهت کاهش آلایندگی‌های زیست محیطی را انجام دهند.

سفر نایب رییس مجلس شورای اسلامی به دعوت مجمع نمایندگان استان یزد صورت گرفت و آقای نیکزاد و هیات همراه از تعدادی طرح های عمران شهری و روستایی اردکان بازدید کرد.

علی خضریان سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس و تعدادی از معاونان وزارتخانه نایب رییس مجلس شورای اسلامی را به اردکان همراهی می کنند.