به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛

دکتر اسحاق ایلدرآبادی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تعداد بیماران سرپایی کووید۱۹ همچنان در شهرستان رو به افزایش است و فقط در روز یکشنبه ۱۷۵ مورد نمونه گیری کرونا انجام شد.

وی افزود: همچنین از تعداد ۱۷۵ نمونه گیری انجام شده کرونا در روز شنبه ۶۸ مورد آن مثبت بود که معادل بیش از ۴۱ درصد از مراجعان برای نمونه گیری است

رییس دانشکده علوم پزشکی اسفراین در ادامه با بیان اینکه ۵۵۰ مورد تست و رپید تست کرونا در روز شنبه انجام شد افزود: این تعداد تست انجام شده بیشترین میزان از موج سوم کرونا تا کنون بوده است.

ایلدرآبادی افزود: بیشترین تعداد نمونه گیری روزانه در پیک سوم کرونا در شهرستان ۱۴۰ مورد بود درحالی که تنها در روزهای شنبه و یکشنبه ۱۷۵ مورد نمونه گیری کرونا از مراجعان سرپایی انجام شد.

وی همچنین از افزایش شمار بیماران بستری کووید۱۹ در شهرستان اسفراین خبر داد و گفت: ضریب اشغال تخت های بخش کرونای بیمارستان امام خمینی ( ره) این شهرستان در هفته نخست نوروز امسال صفر بود و حتی ۲ روز این بخش تعطیل شد اما اکنون ۵۰ درصد تخت های بخش کرونای بیمارستان اشغال است.
ایلدرآبادی افزود: با توجه به افرایش بیماران سرپایی و رشد سریع این ویروس پیش بینی شود در روزها و هفته آتی شمار بستری ها نیز افزاش پیدا کند.

رعایت ۹۰ درصدی محدودیت کرونایی اصناف

وی با قدردانی از همکاری اصناف در اجرای محدودیت های قرمز کرونا در شهرستان گفت: بر اساس آخرین رصد اجرای محدودیت کرونای برای مشاغل سطح شهر در روز گذشته، میزان رعایت محدودیت های کرونایی از سوی اصناف بیش از ۹۰ در صد بود.

وی شرط کاهش مبتلایان و قطع زنجیره کرونا در شهرستان را استمرار همراهی مردم و اصناف در رعایت پروتکل های بهداشتی و اجرای محدودیت های کرونایی ذکر کرد و گفت: مهار روند ابتلا به کاهش گردش ویروس با دوری از تجمعات و رعایت پروتکل های بهداشتی است.
شهرستان ۱۲۰ هزار نفری اسفراین در ۶۰ کیلومتری جنوب سرقی بجنورد قرار دارد و از چهارشنبه هفته گذشته ۱۸ فروردین در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد.