به گزارش انتهاج به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور ابین الملل استانداری خراسان شمالی: رضا رجب زاده در جلسه کارگروه تخصصی استاندارد سازی و ارتقا کیفیت کالا و خدمات؛ بر رتبه بندی پیمانکاران استان نیز تاکید و از اداره استاندارد خواست نسبت به برگزاری جلسه ای با شهرداری های استان جهت حل مشکلات این حوزه اقدامات لازم را انجام دهند. وی همچنین به دفتر فنی استانداری و راه شهرسازی جهت بازدید از ساخت و سازهای دولتی و شخصی در استان به دلیل رعایت اصول استاندارد سازی مصالح ساختمانی ماموریت داد.

رجب زاده همچنین خواستار افزایش ظرفیت های استان درخصوص مشاورین ناظر استاندارد شد و اینکه از بودجه جاری دستگاههای اجرایی با محوریت سازمان برنامه ریزی و مدیریت بحث استاندارد موتوخانه ها و آسانسور ادارات در اسرع وقت پیگیری شود.

رجب زاده تصریح کرد: مجوز بهره برداری پیمانکاران مراکز تفریحی و شهرداری ها پس از اخذ مجوزهای استاندارد مربوطه و با لحاظ مزایای قراردادی به لحاظ توجیه اقتصادی انجام شود.

گفتنی است:اهم دستورکارهای کارگروه، آموزش و بازدید استاندارد در مدارس و آزمایشگاههای استان، بروشورهای تبلیغاتی، آموزش استاندارد در مدارس، بحث فراخوان ایده در شبکه های مجازی، برگزاری سمینارهای با موضوع استاندارد بررسی تجهیزات تفریحی، استاندارد پارک های بازی، شهربازی ها، مینی پارک ها، مراکز سرپوشیده، زمین های بازی، هزینه های پیمانکاران درخصوص اجرایی شدن استاندارد ها و بررسی عملکرد شهرداری ها و استاندارد موتوخانه دستگاههای اجرایی بحث و تبادل نظر بود.