بجنورد- معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی گفت: طی نیمه نخست امسال، ۸۲ مجوز مشاغل خانگی برای متقاضیان فعالیت در حوزه صنایع دستی صادر شده است.
به گزارش انتهاج؛ علی عابدی با اشاره به تعداد ۶۱ رشته فعال صنایع دستی در استان، از صدور ۸۲ مجوز مشاغل خانگی برای هنرمندان رشته های مختلف در ۶ ماهه نخست امسال خبر داد.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی، هدف از صدور این مجوزها را حمایت از هنرمندان صنایع ‌دستی عنوان کرد و افزود: طی همین مدت، ۳۶ مورد پروانه تولید انفرادی صنایع دستی نیز صادر شده است.

وی گفت: فراهم سازی زمینه های تشویق و ترغیب فعالان حوزه صنایع دستی جهت مشارکت موثر و فعال در زمینه های مختلف از برنامه های حوزه معاونت صنایع دستی است.

عابدی عنوان کرد: ۶۶ کلاس آموزشی صنایع دستی در نیمه نخست امسال برگزار شده و ۵۷۱ نفر در این دوره ها آموزش های لازم را دریافت کرده اند.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی افزود: در این دوره ها ۱۷ رشته صنایع دستی به علاقه مندان و فعالان این حوزه آموزش داده شده است.

  • منبع خبر : روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی