یزد– نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد، فرزندآوری را راه نجات کشور دانست و گفت: جمعیت کشور ما در حال پیر شدن است و پیری جمعیت کشور را از مسیر توسعه و پیشرفت دور می‌کند.
به گزارش انتهاج، آیت‌الله محمدرضا ناصری با اشاره به اینکه ملت ایران، ملتی صبور، مقاوم و با بصیرت هستند، اظهار داشت: امیدواریم ملت ما همانطور که در سال گذشته تلاش و مواسات داشتند و در کنار هم سختی‌ها را تحمل و ایستادگی کردند و در مسیر حق قرار گرفتند و بصیرت خود را نشان دادند و توطئه‌های دشمن را خنثی و انقلاب و ولایت را یاری کردند، سال آینده نیز به نحو مطلوب‌تری این مسیر را ادامه دهند.
وی با اشاره به نامگذاری امسال از سوی رهبر معظم انقلاب به نام سال «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها» عنوان کرد: دولت و بخش خصوصی باید در ادامه جهش تولید سال گذشته، موانع را در سال جاری از مسیر تولید بردارند و دوباره حرکت‌های بزرگی را طراحی کنند زیرا تولید با برنامه، کارساز است و می تواند استعدادها را شکوفا کند.
ناصری با تاکید بر اینکه باید دفینه‌های عقلی که خداوند متعال به ما داده را بیرون بیاوریم و در مسیر تولید و رفع موانع آن قدم برداریم، بیان کرد: اگر تولید در همه زمینه‌ها ادامه پیدا کند، مطمئن باشید توطئه‌ها و تحریم‌های دشمن راه به جایی نمی‌برد اما در کنار تولید باید دشمن شناسی، صبر و مقاومت نیز مدنظر همگان باشد.
امام جمعه یزد با اشاره به پیر شدن جمعیت که می‌تواند برای کشور یک فاجعه باشد، اظهار داشت: تولید دیگری که می تواند کشور ما را نجات دهد، فرزندآوری و تولید نسل و حفظ جمعیت کشور است.
وی عنوان کرد: اگر جمعیت کشور کم شود، چند سال دیگر صیانت از کشور دشوار می‌شود و دشمنان به راحتی بر ما مسلط می شوند و کم شدن جمعیت شیعه به معنای کم شدن سربازان امام زمان (عج) و کم شدن دوستداران اهل بیت(ع) است.
ناصری با اشاره به اینکه عده‌ای توکل خود را از دست داده‌اند و از ترس تامین رزق و روزی، فرزندآوری نمی‌کنند، گفت: این حرکت خیانت به جامعه و نسلی است که باید می‌آمد و آرامش و آسایش را برای این مردم فراهم می‌کرد و به تولید علم و دانش و ترویج دین می پرداخت.
وی با اشاره به آیه شریفه وَ مَا مِن دَآبَّهٍ فِی الأَرْضِ إِلاَّ عَلَى اللّهِ رِزْقُهَا وَ یَعْلَمُ مُسْتَقَرَّهَا وَ مُسْتَوْدَعَهَا کُلٌّ فِی کِتَابٍ مُّبِینٍ عنوان کرد: خداوند روزی بندگان خود را تضمین کرده پس باید با توکل به خدا و بدون ترس از تامین رزق و روزی، فرزندآوری کرد.
ناصری همچنین بر ضرورت از بین بردن موانع ازدواج و ترویج ازدواج آسان در مسیر تولید نسل تاکید کرد و گفت: دولت نیز باید در این زمینه برنامه ریزی فوق برنامه داشته باشد.