یزد– امام جمعه یزد گفت: کشور ما اکنون نیازمند چند دستور انقلابی از سوی رئیس جمهور است که یکی از آنها خودکفایی در تامین خوراک دام است.
به گزارش انتهاج، آیت‌الله محمدرضا ناصری در خطبه‌های این هفته نمازجمعه یزد با بیان اینکه اعمال و کردار ما در آخرت نزد ما مجسم می‌شوند و جایگاه ما را در آخرت همین اعمال معین می کنند، اظهار داشت: اگر اعمال خوب و مورد رضایت خدا داشته باشیم، تبدیل به دوستان و هم‌نشینان خوب می‌شود اما اگر اعمال و کردار ما مورد رضایت خدا نباشد، مورد غضب خدا واقع خواهیم شد بنابراین همه ما باید از نفس و کردار خود مراقبت کنیم.
وی با اشاره به آیه ۲۰۰ سوره آل عمران بیان کرد: خدا در این آیه بر حرکت‌های اجتماعی و یاری کردن یکدیگر در جامعه و حافظ دین بودن با حرکات اجتماعی تاکید کرده است اما شرط به ثمر رسیدن آن را تقوا دانسته است.
ناصری ادامه داد: اگر نماز جماعت خواندیم اما برای ریاکاری یا منافع مادی بود، ارزشمند نیست یا اگر به یکدیگر کمک کردیم اما نیت ما منت گذاشتن بود، ارزشی نزد خدا ندارد زیرا مقامات انسانی را ترفیع نمی‌دهد و حتی اگر در جنگ و جهاد شرکت کنیم اما نیت خدایی نباشد، باز هم مورد رضایت خداوند نیست.
امام جمعه یزد یادآور شد: همه کارهای ما اگر سبقه خدایی نداشته باشد، با مشکل مواجه خواهد شد بر همین اساس خدا دستور داده که در کارهای اجتماعی خود نیز نیت خدایی داشته باشید.

*نیاز به عزم جدی دولت برای خودکفایی در تولید خوراک دام
خطیب جمعه یزد در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه کشور ما اکنون نیازمند چند دستور انقلابی است، اظهار داشت: یکی از دستوراتی که رئیس جمهور باید صادر کند و تا حصول نتیجه پیگیر آن باشد، خودکفایی در زمینه خوراک دام است.
وی عنوان کرد: در کشور ما این ظرفیت وجود دارد و باید استانهای مختلف در این زمینه مکلف شوند تا ظرف یک سال آینده به خودکفایی برسیم و این مهم با مدیریت منابع آبی امکان‌پذیر است.
ناصری تصریح کرد: مردم و دامداران هر چند وقت یکبار به خاطر این مسئله در تب و تاب قرار می گیرند و دائم باید برای تامین معاش خود نگران نرخ دلار و واردات نهاده های دامی باشند که لازم است دولت در این زمینه یک اقدام انقلابی انجام دهد.