به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛

حجت الاسلام رضا نوری روز یکشنبه در شصت و چهارمین گردهمایی ائمه جمعه خراسان شمالی اظهار داشت: انتخابات آبروی نظام است و همه ما وظیفه داریم تا با حساسیت خاص به این موضوع توجه داشته باشیم.

وی تصریح کرد: معیار و ملاک حوزه و طلاب در بحث انتخابات نامه شورای سیاستگذاری ائمه جمعه است و باید ورود پررنگ در انتخابات داشته باشیم و مشارکت و ویژگی های کاندیداهای اصلح را به خوبی برای مردم تشریح کنیم.

حجت الاسلام نوری ادامه داد: علاوه بر انتخابات باید از تریبون ها برای تشویق مردم به شیوه نامه های بهداشتی استفاده کرد.

وی افزود: تصمیمات ستاد مقابله با کرونا تکلیف است و برای ما اصل است و باید سعی کنیم تا مردم نسبت به مقابله با کرونا حساس باشند و در مقابل کرونا عادی انگاری نکنند.

امام جمعه بجنورد بیان کرد: در پیک چهارم کرونا قرار داریم و روزانه افراد زیادی کشته می شوندو بر بستری های بیماران کرونایی در استان افزوده می شود و هم اکنون که کشور به مرحله حاد رسیده است باید مردم را به انجام رعایت شیوه نامه های بهداشتی تشویق کنیم.

وی در ادامه به برکات ماه مبارک رمضان اشاره کرد و گفت: ما در این ماه به میهمانی خداوند می رویم و باید با آگاهی و تفکری نو در این ماه شرکت کنیم.

وی افزود: این ماه بیش از حد انتظار برای بشریت برکت دارد و مصداق این مورد در مورد انسانهایی مانند پیامبر اکرم(ص) وجود دارد و در این ماه عنایت و خیر خداوندد شامل حال انسانها می شود.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی گفت: انتظار از این گردهمایی ها این لست که اگر در مواردی اختلاف نظر داشتیم و به جمع بندی لازم رسیدیم خارج از این جلسات باید یکصدا و اتفاق نظر داشته باشیم.

در خراسان شمالی، نماز جمعه در ۱۶ شهر اقامه می‌شود.