بجنورد– به گزارش انتهاج به نقل از مهر، علیرضا باغچقی با تاکید بر اینکه اعضای شورای اسلامی شهر نمی‌توانند از قانون تخطی و بدون مصوبه نسبت به تعیین جلسه فوق‌العاده اقدام کنند، اظهار کرد: طبق تبصره ۲ ماده ۳۳ آیین نامه اجرایی داخلی شورای اسلامی شهر، جلسات فوق‌العاده در شورا باید با تقاضای مکتوب پنج نفر از اعضای شورا که به تصویب برسد و یا با توافق هیئت رئیسه شورا برگزار شود.

باغچقی با بیان اینکه جلسه فوق‌العاده صبح شنبه شورای اسلامی شهر بجنورد با موضوع انتخاب سرپرست شهرداری بجنورد اطلاع رسانی شده است، تصریح کرد: پنج شنبه هفته گذشته نیز جلسه فوق‌العاده‌ای به منظور انتخاب سرپرست شهرداری بجنورد با غیبت رئیس این شورا و بدون مصوبه برگزار شد که به دنبال آن بنده و دو نفر دیگر از اعضای شورا، جلسه را ترک کردیم.

وی بیان کرد: ۳۱ تیر ماه امسال روح الله براتیان، شهردار بجنورد پایان کار خود را به دلیل بازنشستگی اعلام کرده بود اما به مدت سه روز این اقدام شهردار در سکوت باقی ماند.

اطلاع ندادن بازنشستگی شهردار به تمام اعضای شورا بزرگترین اشکال قانونی

این عضو شورای اسلامی شهر بجنورد ادامه داد: اطلاع ندادن بازنشستگی شهردار به تمام اعضای شورا بزرگترین اشکال قانونی است چرا که در این سه روز چه کسی می‌خواست مسئولیت را بپذیرد.

باغچقی با بیان اینکه شهردار بجنورد پس از ۳۲ سال و نیم خدمت، بازنشستگی خود را اعلام کرد، گفت: اگر قرار بر ۳۰ سال خدمت شهردار بود، سوال برانگیز است که چرا شهردار بجنورد طی دو سال گذشته بازنشسته نشد و چرا به‌یکباره پس از دو سال و نیم بازنشستگی خود را اعلام کرد.

وی اظهار کرد: همچنین چنانچه شهردار بجنورد شرایط احراز تا ۳۵ سال خدمت را داشته چرا به یکباره پس از ۳۲ سال و نیم اعلام بازنشستگی کرده است و چرا سال گذشته با تصویب قانون منع بکارگیری بازنشستگان به طور رسمی اعلام بازنشستگی نکرد.

این عضو شورای اسلامی شهر بجنورد تاکید کرد: ادامه خدمت ۳۲ و نیم سال شهردار بجنورد برای ما مبهم است.

باغچقی اعلام کرد: با توجه به اینکه جلسه امروز شورا بدون مصوبه و اطلاع رسانی قبلی برگزار شد بنده نیز همچون جلسه گذشته به دلیل رعایت آیین نامه در جلسه حضور پیدا نکردم.

پنج شنبه هفته گذشته سرپرست شهرداری بجنورد با امضای پنج عضو شورا انتخاب شد اما فرمانداری به دلیل اینکه این انتخاب با پنج امضا قانونی نیست، انتخاب سرپرست فعلی شهرداری بجنورد را رد کرد.

بهمن شیردل، سرپرست فرمانداری بجنورد در این باره گفته بود که بر اساس قانون مصوبات شورا باید امضای دو سوم اعضای شورا «نه اعضای حاضر در جلسه» را داشته باشد در حالی که صورتجلسه ارسال شده برای فرمانداری فقط پنج امضا داشته است.