یزد- استاندار یزد در نشست مجمع سازمان‌های مردم نهاد جوانان استان یزد با بیان اینکه فرصت‌های شغلی بسیاری وجود دارد افزود: این مشاغل رافع مشکل بیکاری استان نیستند چرا که عمده بیکاران را فارغ‌التحصیلان دانشگاهی و بانوان تشکیل می‌دهند و مشاغل موجود مناسبت این اقشار نیست. 

به گزارش انتهاج،محمدعلی طالبی با تاکید بر لزوم تقویت مشارکت به عنوان کلید واژه فعالیت‌ها در تمامی حرکت‌های جمعی اظهار کرد: یکی از محورهایی که باید به صورت جدی به آن در کشور پرداخته شود مشارکت بوده و در صورت خلق این فضا بسیاری از دغدغه های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی کشور مرتفع خواهد شد.

استاندار یزد با اشاره به دغدغه‌مند بودن تشکل‌های جوانان برای ایجاد مشاغل پایدار در استان گفت: تشکل‌های جوانان می‌توانند برای رونق اشتغال به صورت عمل‌گرایانه اقدامات خود را سامان داده و ایجاد مشاغل مطابق با اولویت‌های استان یزد را مطالبه و دنبال کنند.

طالبی همچنین با اشاره به اعتماد به قشر جوان و تاکید بر رویکرد استان برای انتقال مسئولیت‌ها از جمله برون سپاری وظایف دستگاه‌های دولتی به جوانان افزود: سازمان‌های مردم نهاد حوزه جوانان می‌توانند با ارائه طرح‌های قدرتمند به این حوزه ها ورود پیدا کنند.