به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛

مهدی کرامتی چهارشنبه شب در نشست با روسای اتحادیه های صنفی شهرستان اسفراین با قدردانی از همراهی اصناف در اجرای محدودیت های کرونایی وضعیت قرمز شهرستان گفت: کرونا به همه اقشار جامعه آسیب زده اما میزان آسیب به کسب و کار صنوف بیشتر بوده است.
وی با اشاره به جایگاه اجتماعی و نقش موثر بازار در رونق اقتصادی افزود: اصناف حلقه ارتباطی میان تولید، صنعت و مصرف هستند و نقش اثرگذار این صنف در چرخه اقتصادی بر هیچ کس پوشیده نیست زیراکه بدون آنها چرخه تولید و توزیع کالا ناقص است.
کرامتی اصناف را سرمایه های اجتماعی دانست که از اعتبار و عزت قابل توجهی در جامعه برخوردارند و افزود: این اعتبار برای ما ارزشمند است.
فرماندار اسفراین با اشاره به اجرای محدودیت های کرونایی به علت وضعیت قرمز شهرستان، ساده انگاری و شرکت در تجمعات و دورهمی ها را مهم ترین عامل خیز دوباره کرونا و ورود به موج چهارم ذکر کرد و گفت: هزینه این سهل انگاری و بی توجهی ها را برخی از گروه های شغلی می پردازند.
وی با بیان اینکه برای عبور از موج چهارم بیماری کرونا باید از تجربه گذشته نهایت استفاده را ببریم، گفت: مهم ترین تجربه ای که از یکسال گذشته گرفته ایم این است که همراهی و همدلی مردم در رعایت کامل دستورالعمل های ستاد ملی مقابله با کرونا موثرترین مسیر در مدیریت بیماری است.
وی گفت: برای کمک به صنوف پیشنهادهای برای بازنگری در اجرای طرح مدیریت هوشمند و تعطیلی مشاغل مختلف به ستاد استانی کرونا ارائه شده است.

شهرستان ۱۲۰ هزار نفر اسفراین در ۶۰ کیلومتری جنوب شرقی بجنورد از ۱۸ فروردین در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد.