بجنورد – به گزارش انتهاج به نقل از فارس حمیدرضا حاجی بابایی در خصوص گسترش خصوصی شدن مدارس اظهار کرد: مجلس در برنامه ششم ۴ بار تأکید کرده که خصوصی شدن مدارس ممنوع است اما اتفاق افتادن آن دست دولت است؛ دولت گاهی کارهایی می‌کند که در قانون نیست.

وی افزود: مجلس ناظر است و نظارت نیز می‌کنیم لذا جلوی بسیاری از خصوصی‌ سازی‌ها گرفته‌شده اما بزرگ‌ترین خطر برای نظام تعلیم و تربیت خصوصی‌سازی مدارس است که دولت در ۶ سال گذشته تمام تلاش خود را برای فروش مدارس انجام داده است.

نماینده مجلس شورای اسلامی فروش مدارس را مغایر با قانون اساسی دانست و عنوان کرد: فروش مدارس همچنین مغایر با سند تحول بنیادین و اعتقادات دینی ماست اما متأسفانه عده‌ای به‌جای این‌که خصوصی‌سازی را از جاهای دیگر شروع کنند، از آموزش‌وپرورش آغاز می‌کنند و می‌گویند آموزش‌ و پرورش هزینه دارد درحالی‌که درآمد این نهاد نیروی انسانی است.

وی در خصوص افزایش حقوق دانشجو معلمان نیز تصریح کرد: دیوان عدالت اداری نامه‌ای به آموزش‌وپرورش مبنی برافزایش حقوق از ابتدای سال ۹۸ ارسال کرده و به‌محض ابلاغ حقوق دانشجو معلمان افزوده می‌شود.

حاجی بابایی در پایان به موضوع افزایش حقوق نیز گریزی زد و گفت: دولت در برخی حقوق بالا همسان‌سازی درستی انجام نداده و دراین‌بین کار غیرقانونی انجام‌شده است.