به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛

مهدی مودی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پیش از این، فعالیت آموزشی مدارس استان بر اساس منطقه‌بندی و میزان شیوع ویروس کرونا در شهرستان‌ها تقسیم‌بندی شده بود که به صورت حضوری و غیرحضوری انجام می شد.

وی در ادامه گفت: همچنین مناطقی که از برنامه شاد محروم هستند مطالب درسی به صورت درسنامه (محتوای کتاب به صورت خودآموزی) توسط مدیر مدرسه اول هفته و اواسط هفته تحویل دانش آموزان می‌شود.

وی افزود: هم اکنون ۷۹ درصد از ۱۸۰ هزار دانش آموز استان به برنامه شاد دسترسی دارند.

وی درباره مشکلات برای دانش آموزان روستایی و محروم در زمینه دسترسی به برنامه شاد گفت: ۲۱ درصد از دانش آموزان در مناطق مختلف، از دسترسی به شاد محروم هستند و به علت نداشتن دسترسی به گوشی هوشمند و یا تبلت، نتوانسته اند به شاد بپیوندند.

براساس گزارش دانشگاه علوم پزشکی استان خراسان شمالی از هشت شهرستان این استان پنج شهرستان در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند که آمار بیماران کووید ۱۹ در سه شهرستان بجنورد، شیروان و اسفراین که بیش از دو سوم جمعیت ۸۶۳ هزار نفری استان را در خود جای داده، بیشتر است و به نوعی وضعیت قرمز کرونایی در این مناطق پررنگ‌تر و به مرز هشدار رسیده است.

طبق این گزارش آمار بیماران کووید ۱۹ در دو شهرستان نارنجی و حتی تک شهرستان زرد این استان نیز روند صعودی به خود گرفت و احتمال قرمز شدن این مناطق نیز در روزهای آینده وجود دارد.

بیشترین آمار بیماران کووید ۱۹ که در روزهای اخیر به طرز بی سابقه ای افزایش داشت، مربوط به شهرستان مرزی راز و جرگلان است که در فاصله ۱۷۰ کیلومتری شمال شهر بجنورد مرکز استان خراسان شمالی واقع است.

۱۸۰هزار دانش آموز خراسان شمالی در بیش از ۲ هزار باب آموزشگاه استان زیر نظر ۱۴ هزار نفر معلم تحصیل می کنند که از این تعداد ۱۰۴ هزار دانش آموز در مقطع ابتدایی و مابقی متوسطه است.