به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛

مهدی مودی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: فعالیت آموزشی مدارس بر اساس دستورالعمل های ستاد مقابله با کرونا در تمامی شهرهای نارنجی و قرمز کلاس های حضوری تشکیل نمی شود و حتی عوامل اجرایی در مدارس حضور نخواهند یافت.

وی گفت: پایه ‌های اول و دوم ابتدایی این استان با کلاس های درس دارای ۱۰ نفر جمعیت در مناطق کرونایی آبی و زرد استان همراه با رعایت نکات بهداشتی به صورت حضوری است.

وی افزود: دانش آموزان هنرستانی استان نیز می توانند در مناطق کرونایی آبی و زرد استان برای درس‌ های عملی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کلاس ‌ها حضور یابند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: البته با توجه به تشخیص شوراهای مدرسه و فرمانداری ‌ها در مناطق زرد نیز می‌توانند فعالیت آموزشی را غیر حضوری برگزار کنند.

وی گفت: همچنین مناطقی که از برنامه شاد محروم هستند که بیشتر نیز شامل مدارس روستایی و عشایری است می توانند کلاس درس را حضوری برگزار کنند.

براساس آخرین ارزیابی سامانه ماسک که امروز ۲۲ فروردین منتشر شد، سه شهرستان بجنورد، شیروان و اسفراین استان خراسان شمالی در وضعیت رنگ بندی کرونایی قرمز هستند.

شهرستان های فاروج، گرمه و جاجرم رنگ نارنجی کرونا دارند و شهرستان های مانه و سملقان و راز و جرگلان زرد هستند.

۱۸۰هزار دانش آموز خراسان شمالی که از این تعداد ۱۰۴ هزار نفر مقطع ابتدایی و مابقی متوسطه در بیش از ۲ هزار باب آموزشگاه خراسان شمالی زیر نظر ۱۴ هزار نفر معلم تحصیل می کنند.

استان خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد که ۴۴ درصد آن در روستاها سکونت دارند.