کرج – معاون اقتصادی استانداری البرز از فعالیت ۱۶۰ واحد دانش بنیان در این استان خبر داد و گفت: در این استان صنایعی فعال است که از صفر تا صد فعالیت آنها حاصل اقدامات دانش بنیان است.

به گزارش انتهاج، جهانگیر شاهمرادی در مراسم افتتاحیه رویداد ملی و بین‌المللی تبادل فناوری بنگاه های کوچک و متوسط و استارت آپ ها که به میزبانی استان البرز در حال برگزاری است، اظهار کرد: امروز بیش از ۹۴ تا ۹۶ درصد صنایع کشور را صنایع کوچک تشکیل می دهد و بنگاه های کوچک و متوسط کشورمان چابک هستند، اگر در جریان کار و فعالیت اتفاقی برای این واحدها رخ دهد سریعا تغییر خط تولید داده و در بازار و تولید موقعیت خود را حفظ می کنند.

وی با اشاره به اینکه در جریانات کشورها و در مسیر تکنولوژی، صنایع کوچک نیز می توانند آسیب پذیر باشند، افزود: واحدهای صنعتی کوچک را باید برای حل مشکلات کمک کنیم، در این زمینه راهکار مهم این است که دولت حمایت خاصی را اعمال کند تا این بنگاه های اقتصادی به هم افزایی موثر برسند.

معاون اقتصادی استانداری البرز با بیان اینکه واحدهای صنعتی کوچک برای ثبت سفارش و بازاریابی نیز ممکن است مشکلاتی داشته باشند، خاطر نشان کرد: امروز مهمترین چالش صنایع کوچک و شاید مهمترین چالش حوزه تولید و اقتصاد کشورمان کمبود دریافت اطلاعات از یکدیگر است؛ در حالی که در شهرک های صنعتی فضای مناسبی برای استفاده از این ظرفیت ها فراهم است.

۴۰۰ میلیون دلار صادرات کالا از استان البرز به سایر کشورها

شاهمرادی با اشاره به اینکه برگزاری این رویداد مهم در استان البرز اتفاق خوبی است، تصریح کرد: در شرایط سختی که امروز بر بازار حاکم است باید بتوانیم بین واحدهای صنعتی هم افزایی و تبادل اطلاعات ایجاد کنیم تا این موارد در زمینه تولید بیشتر به ما کمک کنند.

وی با بیان اینکه در کنار نقش کیفیت کالا باید قیمت تمام شده آن نیز در دنیا رقابت پذیر باشد، افزود: امروز خوشبختانه در شرایط تحریم نیز کالاهای تولیدی کشورمان را به فروش می رسانیم، به گونه ای که در استان البرز در هفت ماهه نخست سال جاری حدود ۴۰۰ میلیون دلار صادرات کالا به سایر کشورها داشتیم.