یزد- استاندار یزد با اشاره به رفع قسمتی از مشکلات و چالش‌های مناطق محروم استان، توجه و کمک بیش از پیش وزیر نیرو در جهت توزیع عادلانه امکانات و ظرفیت‌های استان و تامین برق شهرستان‌های خاتم، بهاباد، ابرکوه و بافق را خواستار شد

به گزارش انتهاج، محمدعلی طالبی استاندار یزد، با اشاره به نقش مهم این ۱۴ پروژه در توسعه استان، افزود: این پروژه‌ها می‌توانند بعضی از مشکلات بخش‌ها و شهرستان‌های مختلف استان را برطرف کنند.
وی افزود: خوشبختانه استان یزد در حوزه صنعت برق شرایط مناسبی داشته و می‌توان این حوزه را از افتخارات استان یزد دانست و این موفقیت را مدیون تلاش‌های انجام شده در سال‌های اخیر هستیم.
طالبی خاطر نشان کرد: اخیرا بر اساس اولویت‌های استان برای توزیع مناسب فرصت‌ها و ظرفیت‌ها در راستای توسعه، توجه به مباحث محیط زیست و فعالیت در چهارچوب طرح آمایش استان، برخی محدودیت‌ها در توسعه صنایع در دشت یزد- اردکان ایجاد شده تا از توسعه بی‌رویه و بدون برنامه صنایع و ایجاد مسائل اجتماعی و زیست محیطی جلوگیری شود.
وی ادامه داد: برای حل اینگونه معضلات و هدایت سرمایه گذاری به مناطق کمتر برخوردار استان برنامه‌هایی تدوین شده و پهنه‌های جدید استقرار صنایع در استان به جهت سرمایه گذاری در شهرستان‌های محروم استان تعریف شد.
استاندار یزد مشکل برق شهرستان‌های محروم استان را از مهم‌ترین چالش سرمایه گذاری در این مناطق عنوان کرد و افزود: با وجود مشکل تامین برق ۱۰ مگاواتی برای بعضی از مناطق استان، سرمایه گذاران کلان استان نتوانستند در جهت توسعه مناطق محروم استان گام بردارند.
طالبی همچنین با اشاره به رفع قسمتی از مشکلات و چالش‌های مناطق محروم استان، توجه و کمک بیش از پیش وزیر نیرو در جهت توزیع عادلانه امکانات و ظرفیت‌های استان و تامین برق شهرستان‌های خاتم، بهاباد، ابرکوه و بافق را خواستار شد و ابراز امیدواری کرد با همراهی وزیر نیرو بتوانیم شاهد تقاضای روز افزون سرمایه گذاری در استان باشیم.