یزد-مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد اظهار داشت : با وجود تمام سختی ها و موانع، جمعیت هلال احمر در تمامی لحظات در خط مقدم امدادرسانی به مردم در حوادث و سختی های مختلف بوده است و پرسنل خدوم این جمعیت با از جان گذشتگی توانسته اند جان بسیاری از شهروندان را نجات دهند.

به گزارش انتهاج به نقل از  روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد ؛ دکتر محسن حرازی زاده یزدی خاطرنشان کرد : ۱۳ پایگاه ثابت و موقت در جاده ها ، تیم واکنش سریع، تیم امداد و نجات کوهستان و یک تیم آنست و شعبه های هلال احمر در استان آماده ارائه خدمات امدادی به مردم هستند.

وی با اعلام اینکه ماهیانه متوسط بیش از ۴۲۰ نفر نیروی امدادی فعال در پایگاه های امداد و نجات جاده ای مشغول خدمت رسانی هستند عنوان کرد : تجهیزات سیلاب و و نجات در شهرستانهای استان توزیع شده است و تمام پایگاه های امداد و نجات جاده ای مجهز به ست نجات می باشند.
حرازی زاده بیان داشت : تمام شهرستانها و تیم های امداد و نجات از امادگی لازم برخوردار هستند و در صورت نیاز بنا به حادثه اعلام شده و نوع تیم امدادرسانی از تجهیزات لازم برخوردار می باشند.
وی گفت : در بحث آمادگی شهرستانها ، شهرستان های معین هر شهرستان تعریف شده است و در صورت هرگونه حادثه شهرستانهای معین ان شهرستان به حالت اماده باش در خواهند امد و در صورت نیاز به محل حادثه اعزام خواهند شد. همچنین با توجه به تحقیقات و پژوهش های صورت گرفته شهرستانهایی که میزان مخاطرات بالایی دارند شناسایی و تجهیزات امدادی بنا به نوع مخاطرات و حادثه در بین این شهرستانها توزیع شده است.ف
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد گفت : جمعیت هلال احمر استان مجهز به دستگاه های زنده یاب ، تیم های تخصصی آوار و دستگاه پهپاد جستجو و نجات و همجنین تیم آنست ( سگ های جستجو و نجات ) می باشد که بنا به حادثه و اعلام مورد نیاز در حوادث آکاده خدمت رسانی و امدادرسانی می باشند.
حرازی زاده عنوان کرد : ۶۷ خانه هلال در استان یزد راه اندازی شده است که این خانه های هلال نقش موثری در حوادث و بالایا میتوانند داشته باشند که یکی از برنامه های جدید هلال احمر همین راه اندازی خانه های هلال و تجهیز کردن این خانه های هلال و آموزش افراد در روستاها و نقاط محروم و دور دست استان می باشد.
وی خاطرنشان کرد: در طرح خانه‌های هلال به دنبال افزایش آگاهی عمومی مردم در نحوه برخورد با حوادث و آموزش‌های امدادی هستیم که در نهایت نسبت به مسوولیت خود در کاهش حوادث طبیعی و جاده‌ای نقش این نهاد را ایفا کرده باشیم.
این مقام مسول بیان داشت : خانه های هلال تشکیلاتی داوطلب محور است و تمامی خدمات جمعیت از قبیل آموزش، امداد و نجات در سوانح و بحران ها و کمک های معیشتی از طریق این خانه ها به شهروندان نیازمند خدمات ارایه می شود.
وی گفت : در سال ۹۹، ۲۴۷ دوره آموزشی در خانه‌های هلال استان برگزار شد که تعداد شرکت کنندگان در این دوره‌های آموزشی ۲ هزار و ۸۳۱ نفر (تعداد دوره‌های آموزش همگانی ۱۰۰ دوره – تعداد دوره‌های آمادگی در برابر مخاطرات ۱۲۶ دوره سایر دوره‌ها ۲۱ دوره) بوده است.
این مسئول گفت: ارائه خدمات بهتر در قالب جلب کمک‌های مردمی و داوطلبی از مهمترین اهداف راه‌اندازی خانه‌های هلال به شمار آمده و کانونی مناسب و فراگیر برای ارایه خدمات بهتر و قابل دسترس‌تر برای آحاد مردم جامعه در شهر و مناطق روستایی است.
حرازی زاده افزود: بر اساس اهداف و برنامه‌ها در گام اول این خانه‌ها با همکاری و پیگیری مردم و همراهی مسئولان و علاقه‌مندان در مناطق محروم استان راه‌اندازی شده تا در صورت بروز حادثه، تیم‌ها بتوانند در مدت زمان کمتری به محل برسند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد در پایان خاطرنشان کرد : هموطنان در صورت گرفتار شدن در سوانح و حوادث با شماره ۱۱۲ ( ندای امداد هلال احمر ) برای دریافت خدمات امداد و نجات در هر ساعت از شبانه روز تماس برقرار کنند.