بجنورد– به گزارش انتهاج به نقل از مهر، حمید قربانی جم پیش از ظهر دوشنبه در نشست بیست و دومین جشنواره تولیدات مراکز استان های صدا و سیما اظهارکرد: صداو سیما به عنوان حنجره نظام باید بیش از پیش فعال باشد تا برنامه و راهبرها به خوبی انجام شود.

قربانی جم با اشاره به نام گذاری شعار سال از سوی مقام معظم رهبری به عنوان رونق تولید، افزود: صرفا نباید رونق تولید معطوف به اقتصاد باشد بلکه رونق تولید می تواند تولیدات فرهنگی نیز باشد.

وی با بیان اینکه جشنواره تولیدات مراکز استان ها می تواند نقطه عطف تولیدات صداو سیما باشد، تصریح کرد: این جشنواره به قامت ۱۵ ساله استان ظرفیت های خراسان شمالی را معرفی می کند.

مدیرکل صداوسیمای خراسان شمالی بیان کرد: این رویداد فرهنگی با حضور ۲۰ خبرنگار ملی، ۳۰۰ برنامه ساز و ۴۰ خبرنگار استانی و داوران برجسته پوشش داده می شود.

برگزاری کمیسیون های شش گانه

قربانی جم با بیان اینکه کمیسیون های ۶ گانه در این جشنواره برگزار می شود، اظهارکرد: در این کمیسیون ها کارگاه های آموزشی و اهدای جوایز در بخش های مختلف جشنواره انجام می شود.

وی اعلام کرد: این جشنواره در ۶ بخش خبر، پژوهش، شعر و موسیقی، فضای مجازی و تلویزیون برگزار می شود.

مدیرکل صداوسیمای خراسان شمالی با اشاره بر اینکه برنامه های کودک و نوجوان در مناطق راز و جرگلان پخش خواهد شد، گفت:  ۲۰ برنامه کودک و نوجوان از هشت شهرستان خراسان شمالی به صورت زنده پخش خواهد شد.

قربانی جم اظهارکرد: همچنین از ۲۳ مرداد ماه جاری شب های فرهنگی  با تیم اداره کل فرهنگ و ارشاد خراسان شمالی در محل پارک شهر بجنورد در کنار مردم برنامه خواهند داشت.

وی افزود: این جشنواره از روز جمعه ۲۵ مرداد ماه جاری افتتاح و به مدت سه روز ادامه دارد و هر شهروند می تواند در این جشنواره نقش آفرین باشد.