به گزارش انتهاج، حجت الاسلام علی اکبر ابراهیمی بشکانی در خطبه های نماز جمعه این هفته با بیان اینکه از زمان پیروزی انقلاب میشه این فتنه ها وجود داشت، یادآور شد: این فتنه ها از جنگ و ابزار سخت به ابزار و جنگ نرم تبدیل شد و می خواستند با زبان نرم و جنگ نرم جلو بیایند و اهدافشان رادنبال کنند که هروقت به این فکر افتادند، شکست خوردند و ناکام ماندند.

امام جمعه بهاباد با اشاره به اینکه حرکت فتنه‌گران در مدت هشت ماه عملیاتی شد، خاطرنشان کرد: همانگونه که مردم در جنگ تحمیلی هشت ساله مقتدرانه ایستادند و دشمن را شکست دادند در توطئه فتنه‌گران نیز مردم برای دفاع همه‌جانبه از انقلاب و ولایت وارد صحنه شدند و از انقلاب دفاع کردند.

وی با تاکید براینکه حماسه ۹ دی با هوشیاری و حضور همه ملت به وجود آمد، اظهار کرد: این روز متعلق به همه مردم و گروه‌های سیاسی است چرا که همه به جز تعدادی کم و فریب خورده در مقابل فتنه گری‌های دشمنان موضع گرفتند.

خطیب جمعه بهاباد افزود: حماسه یادشده تجلی بصیرت همت و ولایت مداری امت حزب الله بود که توانستند توطئه های دشمنان را خنثی کنند .

امام جمعه بهاباد تصریح کرد: حماسه یادشده صحنه تجلی اراده ملت انقلابی ایران در دفاع از حریم ولایت و تیر خلاصی بر پیکره فتنه گران و دشمنان نظام بود.

ابراهیمی بشکانی یادآور شد: این حماسه برای صیانت از اصل انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن خلق شد و  نماد ولایت‌مداری و انسجام ملت برای حضور در صحنه و دفاع از ارزش‌های آن است.