کاشان – سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کاشان از فوت یک نفر در کاشان در اثر بیماری آنفولانزا خبر داد و گفت: این فرد قبل از ابتلا به آنفولانزا بیماری زمینه ای داشته است.

به گزارش انتهاج، سیدعلیرضا مروجی با بیان اینکه تاکنون در شهرستان کاشان ۴۹ نفر به بیماری آنفولانزا مبتلا شده اند، اظهار کرد: یک نفر نیز از بیماران مبتلا شده فوت شده است که این فرد قبل از ابتلا به آنفولانزا دچار بیماری زمینه ای نیز بوده است.

وی تب بالا، گلودرد، سرفه، حالت تهوع، اسهال و استفراغ به همراه دردهای عضلانی را از جمله نشانه های آنفولانزا عنوان کرد و افزود: لازم است اگر فردی نشانه های فوق را ملاحظه کرد سریعا به پزشک متخصص مراجعه کند.

وی به شهروندان برای مصرف خودسرانه داروها و آنتی بیوتیک ها هشدار داد: استفاده از هرگونه دارو باید با دستور پزشک انجام شود.

مروجی با اشاره به رعایت نکات بهداشتی برای افرادی که علائم و نشانه های سرماخوردگی را در خود می بینند، خاطر نشان کرد: استراحت، مصرف مایعات گرم، عدم روبوسی با دیگران، استفاده از ماسک و همچنین استفاده از دستمال کاغذی در هنگام عطسه و یا سرفه را برای این افراد ضروری است.

وی شستشوی مرتب دست و صورت در طول روز با آب و صابون را برای جلوگیری از ابتلا به این بیماری لازم برشمرد و گفت: به خانواده ها توصیه می شود در صورتی که در کودکان آن ها علائم سرماخوردگی دیده می شود از فرستادن کودکان به مدرسه جلوگیری کنند تا کودک در منزل استراحت کند.