بجنورد – همزمان با بیست و هفتمین دوره هفته کتاب و ترویج فرهنگ کتابخوانی، به همت ادارات کل کتابخانه‌های عمومی و راه و شهرسازی خراسان شمالی مسابقه «مهدویت شناسی» ویژه جوانان و نوجوانان این استان برگزار می شود.

به گزارش انتهاج ، مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی در مراسم تجلیل از برگزیدگان و حامیان کتاب و کتابخوانی در محل سالن اجتماعات کتابخانه عمومی علامه دهخدا ، گفت: در سال ، روز نهم ربیع الاول که یادمان آغاز امامت ولی عصر است. بهتر است ما نیز قدمی در راستای شناخت مهدویت برداشته و حال که هفته کتاب و کتابخوانی است، پیشنهاد می دهم که کتابهای معتبر حوزه شناخت امام زمان(عج) معرفی شوند .

مصطفی ز اده اظهار کرد : شایسته است، این تحقیق در بین نوجوانان و جوانان صورت گیرد تا با امام زمان خود بیشتر آشنا شوند و به ۱۴ نفر، هر کدام یک جایز ه یک میلیون ریالی به قید قرعه اهدا خواهد شد.

وی با اشاره به تهیه یک دوره کامل از کتابهای مهدویت برای کتابخانه های عمومی استان توسط اداره کل راه و شهرسازی ، پیشنهاد داد: در کتابخانه‌ها بخشی تحت عنوان مهدویت و شناخت سیره امام زمان(عج) تهیه شود.

گفتنی است؛ علاقه مندان جهت شرکت در این مسابقه می توانند منابع پیشنهادی خود را به کتابخانه های عمومی سراسر استان تحویل دهند.