به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛

امیر حقانی روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اجرای طرح پرداخت تسهیلات مسکن اولی ها در سال ۹۵ آغاز شد و نگاه دولت در این طرح، کمک به خانه دار شدن جوانان بود.

وی با بیان اینکه پرداخت تسهیلات در قالب صندوق پس انداز مسکن یکم متوقف شده است افزود: گشایش حساب فعلا حساب برای مسکن اولی ها متوقف است اما تعهدات سال های گذشته اجرا می شود مشکلی برای پرداخت تسهیلات وجود ندارد.

وی گفت: پرداخت تسهیلات صندوق مسکن یکم، اقدام ارزنده ای بود که در دولت پیگیری و در این زمینه تسهیلات خوبی برای متقاضیان در نظر گرفته شد، به طور مثال عمر املاک که در خارج از بافت فرسوده شهری بودند از ۲۰ سال به ۲۵ سال افزایش یافت تا شرایط برای تامین مسکن آسان تر شود.

حقانی با بیان اینکه تسهیلات مسکن‌یکم در بافت فرسوده با نرخ ۶ درصد و در سایر مناطق با نرخ هشت درصد پرداخت می‌شود اظهار داشت: در این طرح، قدمت واحد مسکونی در بافت فرسود نباید بیش از ۲۰ سال باشد، سقف تسهیلات در بجنورد ۶۰۰ میلیون ریال و در سایر شهرستان های استان ۴۰۰ میلیون ریال است.

رییس اعتبارات مدیریت امور شعب بانک مسکن خراسان شمالی گفت: در این دولت، ۲ هزار و ۵۵۰ میلیارد ریال تسهیلات در قالب تسهیلات زوجین به سه هزار و ۳۴ متقاضی پرداخت شده است.

وی با اشاره به اینکه بخش بسیار زیادی از مسکن مهر در این دولت تعیین تکلیف شده است افزود: ساخت ۲۶ هزار و ۳۸۳ واحد مسکن مهر در استان برنامه ریزی شد که بیش از ۹۰ درصد از این واحدها اکنون تعیین تکلیف شده است.

رییس اعتبارات مدیریت امور شعب بانک مسکن خراسان شمالی خاطرنشان کرد: ۱۷ هزار و ۴۱۷ واحد مسکن مهر استان در این دولت تعیین تکلیف شده است.

حقانی با اشاره به اجرای طرح اقدام ملی تولید مسکن افزود: این اقدام ارزشمند دولت از سال های اخیر در دست پیگیری است و در استان، پروژه ۱۰۸ واحدی در اسفراین قرارداد منعقد شده است و به ازای هر واحد مسکونی یک میلیارد ریال تسهیلات پرداخت می شود.

رییس اعتبارات مدیریت امور شعب بانک مسکن خراسان شمالی اظهار داشت: در بجنورد هم پروژه ۹۲۵ واحدی در دست اجرا است که در مرحله اولیه کار است.

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور قرار دارد و ۴۴ درصد از جمعیت آن در روستاها سکونت دارند.