بجنورد– معاون توسعه مدیریت و منابع اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی از ایجاد اشتغال برای ۲۹ نفر از علاقه مندان در ۶ ماهه نخست سال جاری خبر داد و گفت: مبلغ دومیلیارد ریال هم اعتبار به منظور ارائه تسهیلات برای تعدادی از صاحبان مشاغل جذب شد.

به گزارش انتهاج، علی اکبر طهماسبی با اشاره به ۲۹ فرصت اشتغال ایجاد شده از ابتدای سال جاری تاکنون گفت: از این تعداد ۱۰ نفر از شهرستان بجنورد، ۱۸ نفر از شیروان و یک نفر هم از فاروج است.

معاون توسعه مدیریت و منابع اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی، همچنین با اشاره به ارائه تسهیلات بانکی در قالب ۱۰ و ۲۰ میلیون تومان برای هر نفر تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تا کنون مبلغ دو میلیارد ریال تسهیلات به ۱۱ نفر از صاحبان مشاغل خانگی اعطاء شده است.

طهماسبی اظهار کرد: برنامه نویسی رایانه ای، گرافیک رایانه ای، تدوینگری و تصویر رایانه ای، تدوینگری فیلم و تدوینگری متن، تحقیق و پژوهش، نقاشی، (هنرهای تجسمی)، طراحی دکوراسیون داخلی، طراحی محصولات چاپی غیر کتاب، روزنامه نگاری و خبرنگاری، خوشنویسی، نمایشنامه نویسی، صفحه آرایی، طراحی و دوخت لباس، نویسندگی و تالیف کتاب، تجهیز استودیو فیلم و نقد و یادداشت نویسی کتاب از جمله رشته های طرح مشاغل خانگی به شمار می رود.

ارائه مجوز مشاغل خانگی، مجوز موسسه فرهنگی و هنری و مجوز چاپخانه دیجیتال و رسانه های تصویری برای ۷۴ نفر

وی، شناسایی و توسعه ظرفیت های کسب و کار خانگی برای توسعه فرصت های شغلی، ایجاد توازن بین مسئولیت خانوادگی و اشتغال اعضاء خانوار را از اهداف اجرای مشاغل خانگی عنوان کرد.

معاون توسعه مدیریت و منابع اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی افزود: کاهش هزینه های تولید و خدمات برای حضور فعال و مستمر در بازار رقابت، افزایش بهره وری سرمایه و صرفه جویی در هزینه های جانبی اشتغال و افزایش درآمد خانواده و ارتقاء مدیریت کسب و کار خانگی از طریق پیوند با بنگاه های بالادستی و تشکل های خوشه ای، اتحادیه ها، تعاونی ها و صنوف از دیگر مزایای ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی است.

طهماسبی، از ارائه مجوز مشاغل خانگی، مجوز موسسه فرهنگی و هنری و مجوز چاپخانه دیجیتال و رسانه های تصویری برای ۷۴ نفر در سراسر استان خراسان شمالی تا پایان سال جاری خبرداد.

یادآوری می شود؛ در سال ۹۷، ۱۱۷ فرصت شغلی ایجاد شد و مبلغ پنج میلیارد و دویست میلیون ریال تسهیلات به ۴۹ نفر از صاحبان مشاغل آزاد تعلق گرفت.

  • منبع خبر : خبرگزاری شبستان