به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛

مجتبی شکوری روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در بازه زمانی ۲۸ اسفندماه پارسال تا پایان نوروز امسال ۱۲ میلیون لیتر بنزین در جایگاه های سوخت استان عرضه شد.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه خراسان شمالی اظهار داشت: بیشترین میزان مصرف بنزین در استان، روز ۳۰ اسفند به میزان یک میلیون لیتر گزارش شده است.

شکوری اظهار داشت: به طور میانگین ۷۲۹ هزار لیتر بنزین در استان مصرف شده است.

وی درباره مصرف نفت گاز در استان اظهار داشت: در طرح نوروزی امسال میزان مصرف نفت گاز در استان نسبت به مدت مشابه پارسال ۳۷ درصد رشد دارد.

شکوری خاطرنشان کرد: بیشترین میزان مصرف نفت گاز در این مدت در روز چهارم فروردین ماه به میزان ۴۰۰ هزار لیتر گزارش شده است که این رقم در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۹۵ درصد رشد دارد.

وی درباره دلیل افزایش میزان مصرف نفت گاز در استان اظهار داشت: افزایش سفرها سبب شده تا میزان مصرف سوخت افزایش یابد.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه خراسان شمالی گفت: نوروز امسال بیش از پنج میلیون ۸۰۰ هزار لیتر از این فرآورده سوختی در جایگاه های استان عرضه شده است.

بر اساس این گزارش میزان ترددهای نوروزی در جاده های خراسان شمالی نسبت به مدت مشابه پارسال بیش از ۱۰۰ درصد افزایش یافته است.

در خراسان شمالی ۴۹ جایگاه عرضه سوخت و فرآورده های نفت، ۳۰ جایگاه سی.ان.جی و ۱۰۹ باب فروشندگی روستایی فعال است.

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی در حدفاصل ۲ قطب سیاحتی و زیارتی کشور واقع است و سالانه میلیون ها مسافر از این استان گذر می کنند.