بجنورد – به گزارش انتهاج به نقل از مهر، محمدعلی شجاعی شامگاه چهارشنبه در جلسه هماهنگی سفر رییس جمهور به خراسان شمالی، اظهار کرد: طی روزهای گذشته دو جلسه مهم و اساسی برای تأیید مصوبات برگزار شد و تلاش داریم مصوبات سفر به حداکثر برسد و نیازهای استان را تا حدی مرتفع کند.

شجاعی با تأکید بر اینکه اگر این سفر نیمه دوم سال انجام می‌شد، اعتباری دیگر باقی نمی‌ماند تا جذب شود، بیان کرد: پنج ساعت تمام در ارتباط با شرایط فعلی و مشکلات و دغدغه های استان با رییس جمهور با نگاه مطالبه‌گری صحبت کردم و مصوبات خوبی را به تأیید رساندم.

وی خطاب به مدیران خراسان شمالی گفت: طی ۱۰ روز آینده در استان با شما کاری نداریم خودتان را به تهران برسانید و از طریق وزارت‌خانه‌هایتان پیگیر مصوباتی برای سفر رییس جمهور باشید.

وی تصریح کرد: از روز شنبه پنج کارگروه مجزا به ریاست معاونان استانداری در تهران تشکیل می‌شود و مدیران کل هر یک در یک زیر مجموعه قرار گرفته و در تهران چکش‌کاری‌های لازم را انجام خواهند داد و تمام قد باید پیگیر کلیات مطرح شده در دیدار رییس جمهور باشند تا از این سفر نهایت بهره را ببرند چرا که جزو معدود سفرهایی خواهد بود که جذب ۱۰۰ درصدی خواهد داشت.

به گفته استاندار خراسان شمالی حوزه کشاورزی و شهرداری‌ها، صنعت ومعدن، گردشگری و خدمات، حوزه بانکی و صندوق توسعه ملی و در نهایت حوزه امنیتی از جمله کارگروه هایی هستند که از روز شنبه در تهران به رایزنی و نامه نگاری برای مصوب کردن اعتبارات بیشتر به منظور رفع مشکلات و نیازهای استان آغاز به کار خواهند کرد.