به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛

به گزارش خبرنگار ایرنا، احمد برادران روز دوشنبه شورای آموزش و پرورش استان اظهار داشت: تکریم و بزرگداشت معلمان توجه به آینده و آینده سازان کشور است که باید این موضوع مورد توجه مدیران تمام دستگاههای اجرایی دولتی در این استان قرار گیرد.
وی اضافه کرد : برای رسیدن به جامعه ایده آل باید به آموزش و پرورش بهاء بیشتری داده شود و برخی مشکلات پیشروی معلمان و کادر آموزشی نیز در حد توان برداشته شود و کاهش دغدغه معلمان و کادر آموزشی به نفع تعلیم و تربیت به خصوص دانش آموزان است.
معاون استاندار خراسان شمالی تدوین تقویم آموزشی برای مدارس، رسیدگی به تفاوت پرداختی ها و تبدیل وضعیت معلمان، پیگیری مباحث تعلیم و تربیت را از مهمترین وظایف شورای آموزش و پرورش برشمرد.
برادران با اشاره به آیین هفته معلم در اردیبهشت ماه سال جاری از فرمانداران خواست تا ستاد گرامیداشت مقام و منزلت معلم را در شهرستان های استان خراسان شمالی به منظور قدردانی از زحمات معلمان و کادر آموزشی تشکیل دهند.
انتقاد از رفتارهای عادی انگارانه کرونایی
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران از رفتارهای عادی انگارانه کرونایی انتقاد کرد و گفت : با وجود روند افزایشی آمار بیماران کرونایی در این استان در روزهای گذشته همچنان سطح رعایت پروتکل های بهداشتی در این استان پایین است.
برادران اظهارداشت : هم اکنون ۴۵۰ بیمار مبتلا به بیماری کووید ۱۹ در بیمارستان های این استان بستری هستند و همچنان نیز آمار بیماران کرونایی در این استان با وضعیت نگران کننده ای رو به افزایش است.
وی از مردم خواست تا برای کنترل و مدیریت ویروس کرونا سطح رعایت پروتکل های بهداشتی را افزایش دهند و از دورهمی ؛ مسافرت و شرکت در آیین جشن و عروسی نیز پرهیز کنند.

دسترسی ۷۹ درصد دانش آموزان استان به شبکه شاد
مدیرکل آموزش وپرورش اظهار داشت: ۷۹ درصد از دانش آموزان استان دسترسی به شبکه شاد دارند، برای ۲۱ درصد هم با همکاری نهادهای حمایتی درس نامه ارسال می‌شود.

مهدی مودی افزود: فعالیت آموزشی تمامی مدارس استان براساس مصوبات ستاد استانی مقابله با کرونا غیر حضوری است.

وی با اشاره به هفته بزرگداشت معلم گفت: در خصوص این روز ۲ طرح به صورت ملی و استانی ارائه خواهد شد به گونه ای که در طرح ملی جلوه‌های معلم ۱۲۱ نفر شرکت کردند که در مجموع ۱۱ نفر انتخاب و با توجه به تصمیمات نهایی در هفته معلم از آن‌ها تقدیر خواهد شد.
وی اضافه کرد : طرح استانی معلم پویا نیز ۴۷۰ نفر شامل معلمان، مدیران و مربیان پرورشی شرکت کردند که در نهایت ۳۳۸ نفر انتخاب شدند.

وی در ادامه گفت: باتوجه به شرایط کرونایی برنامه‌های بزرگداشت روز معلم از طریق صدا و سیما و رسانه‌ها برگزار شود.

۱۸۰ هزار دانش آموز خراسان شمالی در بیش از ۲ هزار مدرسه زیر نظر ۱۴ هزار نفر معلم تحصیل می کنند.