به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛

به گزارش خبرنگار ایرنا، احمد برادران روز چهارشنبه در دیدار با مدیرکل اخبار استان های سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی در بجنورد افزود : با وجود تبلیغات منفی دشمنان، به برکت نظام جمهوری اسلامی خدمات خوبی در اقصی نقاط خراسان شمالی به مردم ارایه شد و باید این دستاوردها در راستای امید آفرینی به جامعه منعکس شود.
وی اظهارداشت: اگر به دنبال مشارکت حداکثری درانتخابات ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ هستیم، باید دستاوردهای دولت و نظام را به درستی برای مردم تشریح کنیم و این رسالت بزرگ بر عهده رسانه ها از جمله خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران به عنوان رسانه مورد وثوق دولت و نظام است.
رییس ستاد انتخابات سیزدهمین دوره رییس جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستاهای استان خراسان شمالی خاطرنشان کرد : امروز دولت در شرایط سخت تحریم و کرونا در حال خدمت رسانی است و تاکنون نیز با وجود این مشکلات دولت خدمات خوبی به مردم ارایه کرد.
برادران تصریح کرد : متاسفانه، برخی از رسانه ها با وجود این که در دایره نظام جمهوری اسلامی تعریف می شوند ،به دنبال سیاه نمایی عملکرد دولت و نظام در جامعه هستند و اقدام های خوب دولت را منعکس نمی کنند و این کار ناامیدی را در جامعه دامن می زند.
وی اظهارداشت : این در حالیست که انتظار می رود تا رسانه هایی که در داخل نظام تعریف می شوند، خدمات دولت را که همان خدمات نظام به حساب می آید را برای ایجاد روحیه امید و نشاط و اعتماد سازی برای مردم بیان کنند و اگر انتقاداتی نیز به عملکردها دولت وجود دارد، آن را نیز به طور منصفانه انعکاس دهند.
ایرنا همراه دولت و نظام
معاون استاندارخراسان شمالی گفت : از خبرگزاری جمهوری اسلامی به عنوان رسانه همراه دولت و نظام انتظار می رود، در حالی که سایر رسانه ها به دنبال تخریب و سیاه نمایی عملکرد دولت هستند، این دستاوردها را به طور شفاف در قالب گزارش، خبر و حتی کلیپ های تصویری منعکس کنند.
برادران برچیدن شدن بخارهای غیر استاندارد نفتی، برخورداری حدود ۹۹ درصد از جمعیت استان از گاز شهری ، حذف مدارس سنگی و خشتی، ساخت و تجهیز ۶۰۰ تخت بیمارستانی را بخشی از خدمات دولت یازدهم و دوازدهم بیان کرد و اظهارداشت : این خدمات دولت در شرایط سخت اقتصادی ناشی از تحریم و کرونا به مردم ارایه شد، باید ایرنا به عنوان رسانه همراه دولت و نظام آنها را به مردم منعکس کند.
انعکاس دستاوردهای دولت سیاست اولویت دار ایرنا
مدیرکل اخبار استانها ، سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی ( ایرنا) انعکاس دستاوردهای دولت را از سیاست های اولویت دار ایرنا برشمرد و گفت : براساس دستورالعمل ابلاغی مدیرعامل سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی انعکاس دستاوردهای دولت و نظام به مردم در اولویت قرار دارد و این دستورالعمل نیز از سوی تمام مراکز ایرنا در حال انجام است.
فاطمه نوری جهانگرد در این دیدار تشویق مردم به حضور گسترده در انتخابات را یکی دیگر سیاست های خبری ایرنا بیان کرد و اظهارداشت :برای تحقق مشارکت حداکثری باید دستاوردهای دولت مربوط به نظام است، برای مردم تببین شود و ایرنا با داشتن نیروهای حرفه ای خبری این سیاست ها را در صدر برنامه های خود قرار داده و اجرا می کند.
وی اضافه کرد: انعکاس دستاوردهای دولت از سوی سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی ( ایرنا) باید واقع بینانه و با ظرافت و در عین حال مخاطب پسند ارایه شود و این کار نیز از سوی نیروهای خبری حرفه ای انجام می شود.
مدیرکل اخبار استان ها، سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی ( ایرنا) با اشاره به نامگذاری سال ۱۴۰۰ به عنوان سال حمایت از تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی که ادامه شعار سال جهش تولید ۹۸ است را از دیگر اولویت های خبری ایرنا برشمرد.
در پایان این نشست ضمن قدردانی از عملکرد بیش از یک دهه علی اصغر ایزدی رییس سابق خبرگزاری جمهوری اسلامی خراسان شمالی ( بجنورد) ، حسین فلاحتی با سابقه حدود دو دهه فعالیت در ایرنا که نیمی از آن در استان خراسان شمالی سپری شد، به عنوان رییس جدید ایرنا خراسان شمالی ( بجنورد) معرفی شد.