بجنورد – به گزارش پایگاه خبری تحلیلی انتهاج ، علیرضا باغچقی ظهر یک‌شنبه در جلسه رسمی شورای اسلامی شهر بجنورد با گلایه از اینکه بعضاً میکروفن‌های شورای اسلامی شهر بجنورد برای تسویه حساب های سیاسی روشن می شود، اظهار کرد: چنانچه استاندار وقتی برای دیدار با یکی از اعضای شورای شهر نداشته باشد و یا به دلیلی به دفترش راه ندهد ، بلافاصله میکروفن را روشن و عملکرد مدیر ارشد استان را به نقد می‌کشد .

باغچقی افزود: همچنین علاوه بر تحت فشار قرار دادن استاندار، برخی اعضا به مصوباتی که خود شخص به آن رأی موافق داده است، سودای مخالفت برمی‌دارد که جای تأمل دارد.

وی ادامه داد: این‌گونه اقدامات و مخالفت‌ها جز تسویه حساب و سوءاستفاده معنای دیگری ندارد.

عضو شورای اسلامی شهر بجنورد تصریح کرد: باوجود اینکه در جلسات شورا به کرات مطرح شده نمایندگان مجلس شورای اسلامی نباید در امر عزل و نصب مدیران دخالتی داشته باشند شاهد آن هستیم که همان عضو شورا در رابطه با عملکردهای مدیرانی که در حیطه وظایف شورا نمی باشد را نه تنها نقدهای خارج از انصاف دارند بلکه خواستار عزل آن نیز می باشد که باید پرسید درحالی‌که احساستان این است که نمایندگان مجلس نباید به این امور وارد شوند به چه استناد قانونی خود به این امر مبادرت می‌کنید و متأسفانه بارها شاهد این نوع اظهارنظرها نیز هستیم.

معیار تعریف و تخریب کردن مدیران بر چه اساسی است

باغچقی گفت: معیار تعریف و تخریب کردن این مدیران بر چه اساسی است که اعضای شورا پشت میکروفون اعلام نظر می کنند در حالی که اگر مدیری ضعف دارد به مدیر ارشد منتقل نمی‌کند و آیا شورا مرجع ارزیابی جمع عملکرد این مدیران و گزارش به مردم است .

وی ادامه داد: درخواست عزل مسئولان به مدیر ارشد استان همچون دخالت نمایندگان مجلس در امر عزل و نصب هاست که این رفتارها و گفتارهای عضو شورا با یکدیگر تناقض دارد و نمی‌توانیم برای توسعه شهر کاری از پیش ببریم.

عضو شورای اسلامی شهر بجنورد در ادامه بیان کرد: چه اصراری دارید که امر به معروف و نهی از منکر داشته باشید درحالی‌که خود بدان عامل نیستید.

باغچقی تأکید کرد: برای توصیه به تقوا و عمل درست باید پیش از گفتن به دیگران ابتدا خود فرد انجام دهد، کاری که بسیاری از علما در نطق‌های خود اشاره می‌کنند.

مردم آگاه و فهیم متوجه این نوع رفتارها هستند

این عضو شورای اسلامی شهر بجنورد افزود: مردم آگاه و فهیم متوجه این نوع رفتارها هستند به طوری که وقتی استاندار عضوی را به دفترش راه دهد شروع به تعریف و تمجید و اگر راه ندهد در جلسه سریعاً نطق می‌گوییم.

باغچقی بیان کرد: ضرورت دارد اعضای شورای اسلامی شهر بجنورد به وظایف قانونی و اساس کار بپردازند.

وی همچنین با اشاره به تغییر رفتار برخی فعالان و گروه‌های سیاسی نسبت به تعیین مدیر ارشد استان گفت: متأسفانه پس از تغییر استاندار ابتدا فعالان سیاسی ابتدا همراهی فراتر از حد انتظار و گاهاً متملقانه داشته و سپس اهداف مدنظر خود را در راستای عزل ها و نصب ها مطرح می کنند و در صورت عدم موفقیت، تخریب ها آغاز می شود.

عضو شورای اسلامی شهر بجنورد مطرح کرد: متأسفانه این دسته از افراد فراموش می‌کنند که تشکل‌ها و گروه‌های می‌توانند خدماتی که مردم نیاز دارند را به‌دوراز مباحث حاشیه‌ای با همان مدیرانی که مدیریت ارشد منصوب کرده است را پیگیری نمایند .

باغچقی بابیان اینکه مشکل بعضی افراد این است که دچار فراموشی سیاسی می‌شوند، تأکید کرد: حامیان دولت نباید از وضعیت موجود شانه خالی کنند.

باید برای کشور و حفظ نظام جمهوری اسلامی به یاری دولت و نظام شتافت

عضو شورای اسلامی شهر بجنورد تأکید کرد: ضرورت دارد افراد به جای فرار از مسئولیت، برای کشور و حفظ نظام جمهوری اسلامی به یاری دولت و وضعیت نظام بشتابند.

باغچقی ادامه داد: شاهد آن هستیم که مخالفین و منتقدین جدی دولت در بسیاری از موارد همراه دولت بوده و بر اساس اعتقاد به حفظ نظام مقدس و در جهت حفظ منافع و مباحث ملی پای کار ایستاده‌اند و نمونه آن استقبال باشکوه از رئیس‌جمهور در سفر به خراسان شمالی بود که این فهم کامل سیاسی منتقدین را نمایش می‌دهد که قابل‌تقدیر است.

وی افزود: چنانچه موافقین و حامیان دولت در امر خدمت به مردم شانه خالی کنند، جای تعجب دارد فکر می‌کنیم قصد فرار از مسئولیت را دارند.

به گزارش خبرنگار انتهاج پس از سخنان این عضو شورا، جمشید گریوانی، نایب رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد به این صحبت ها واکنش تندی نشان داد که باغچقی اعلام کرد من در صحبت‌های خود نامی از شما نبردم چرا به خود گرفته اید!!؟