یزد- بازرس کل استان یزد افزود: این نکته که مقام معظم رهبری باز هم برای چهارمین سال پیاپی به رغم درگیر بودن کشور با ویروس کرونا بر تولید تقویت آن تاکید دارند نشانه جدیت و ضرورت بحث اقتصاد در زندگی مردم است و می‌طلبد تا مدیران و مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان در برنامه‌ریزی و تصمیم گیری‌های خود تاکیدات معظم له را چراغ راه و سرلوحه کار خود قرار دهند.

به گزارش انتهاج،حجت‌الاسلام اکبر طالبی با بیان اینکه این بازرسی نگاه ویژه‌ای ‌ امسال نسبت به مقوله جهش تولید دارد ادامه داد:  می‌توان با  هم‌اندیشی و همفکری مجموعه دستگاه‌های نظارتی و دستگاه‌های اجرایی  گامی موثر در تحقق شعار سال برداریم.

این مسئول با ابراز نگرانی از عدم تحقق درصد قابل توجه‌ای از مصوبات ستاد تسهیل و کارگروه اقتصاد مقاومتی بیان کرد:  بررسی صورت گرفته نشان دهنده محقق شدن حدود  ۶۰ درصد از مصوبات است که این امر مطلوب نیست  بنابراین  یکی از اهداف و برنامه‌ها در راستای تحقق شعار سال و  نظارت بر اجرایی شدن مصوبات است.

طالبی با اشاره به این نکته که دستگاه‌های مربوطه باید دقت بیشتری را بر مصرف تسهیلات به واحدهای تولیدی داشته باشند افزود: یکی دیگر از موارد تحقق جهش تولید، شناسایی واحدهای تولیدی فعال و دغدغه‌مند در امر تولید اشت که با ارائه تسهیلات و نظارت دقیق و شفاف بر آن می توان گامی اساسی در تحقق شعار سال داشته باشیم.