یزد– نشست هم اندیشی پایگاه بسیج مقاومت شهدای گمنام کارکنان دانشگاه آزاد یزد با حضور مسوولان بسیج مقاومت ناحیه یک اداری حضرت قائم عج برگزار شد.

به گزارش انتهاج به نقل از  روابط عمومی دانشگاه آزاد یزد ، محمدحسین مطهریان مسئول پایگاه شهدای گمنام بسیج کارکنان دانشگاه آزاد یزد از برگزاری نشست هم اندیشی اعضای شورای پایگاه و گروه جهادی کارکنان با حضور سرهنگ سید حسین حسینی فرمانده ناحیه یک بسیج اداری حضرت قائم و همچنین احمد علی دشتی پور جانشین ناحیه یک و هیات همراه، در سالن فرهنگی شهید محمدخانی دانشگاه خبرداد.

مطهریان مسوول پایگاه، ضمن خوش آمدگویی به مسوولان ناحیه یک بسیج اداری حضرت قائم عج یزد در جمع کارکنان بسیجی پایگاه شهدای گمنام دانشگاه، ضمن گزارش عملکرد پایگاه و ایجاد یک حرکت جهادی، به عنوان پیشرو در سطح بسیج ادارات استان، خواستار برگزاری مجدد جلسات بسیج ناحیه، بصورت ماهیانه مانند دوران قبل کرونا را داشت.

حسینی فرمانده ناحیه یک مقاومت بسیج اداری حضرت قائم عج هم با تشکر از دعوت دانشگاه در تشکیل این جلسه گفت، پیشنهاد تشکیل گروه جهادی توسط پایگاه بسیج کارکنان شهدای گمنام دانشگاه آزاد یزد یک حرکت ستودنی و پیشرو در استان است.
وی افزود، حکمرانی اسلامی در سیستم بسیج ادارات باید جابیافتد و بایدها و نبایدها دراین مسیر مشخص باشد.
وی اذعان کرد،استفاده از ظرفیتها و توانمندیهای بسیج ادارات استان در بخش بالاتر این حوزه و در سطوح استانی و در جهت تلاش و هم افزایی بیشتر باید در این مسیر گامهای بزرگتری برداشته شود و باید این حرکت از طریق توانمندی های شاخص هریک از اعضای پایگاه آبصورت آتش به اختیار طبق فرمایش رهبری انجام شود.

حسینی تصریح کرد، بسترسازی در قالب بسته های آماده شده ناحیه بسیج مقاومت اداری، در جهت ایجادهم افزایی و تعامل بیشتر با شورای این حوزه در حیطه های مختلف مانند ورزشی ، تربیتی و فرهنگی و سایر ایده ها صورت گیرد.
فرمانده پایگاه بسیج ناحیه یک اداری حضرت قائم عج یزد در ادامه تاکید کرد، در این حرکت جهادی که دانشگاه آزاد یزد آغازگر این حرکت در استان است، لازمه کار حضور هریک از اعضای این جمع بسیجی نمود داشتن اینگونه فعالیتهای بسیج در سطح استان است چرا که با توجه به تخصص اعضای پایگاه اینگونه فعالیت ها شاخص خواهد بود.
وی تصریح کرد، مباحث حلقه صالحین در قالب حرکت های جهادی و مدیریت جهادی در پایگاه باید نمود داشته باشد.
وی بیان کرد، براساس آیه ۶۰ سوره انفال ( آیه وَ أَعِدُّوا لَهُمْ مَا اسْتَطَعْتُمْ مِنْ قُوَّهٍ) که در جلسه تلاوت شد و بر طبق فرمایش مقام معظم رهبری بحث غیرت دینی در مبارزات قبل انقلاب و دفاع مقدس و مصادیق های مختلف انقلابی باید ملاک عمل قرار گیرد.
همانطور که می دانیم بحث فرهنگ در بسیج ،جایگاه رفیع دارد و باید به آن بها داده شودو در این مسیر بنا به گفته رهبری باید آتش به اختیار عمل کنیم .
وی خاطرنشان کرد، رویکرد بسیج ادارات در حوزه فرهنگی در دو مقوله خدمت به مردم و مطالبه گری انقلاب اسلامی در حوزه بسیج خلاصه می شود.
این مسوول در ادامه عنوان کرد، باید در بحث های مختلف فرهنگی ، پیوست فرهنگی مناسب هم جهت ترغیب و جذب اعضا وجود داشته باشد و در قالب برگزاری اردوهای فرهنگی و جشنواره های فرهنگی و هنری و مسابقات در فضای مجازی انگیزه لازم محقق شود.

محمدرضا دشتی پور، جانشین ناحیه یک بسیج اداری پایگاه حضرت قائم عج هم در این جلسه و در شروع صحبت خود با گرامیداشت یاد و خاطره شهید نواب صفوی عنوان کرد، انگیزه در این مسیری که توفیق خدمت رسانی شده خیلی مهم است و باید دیدگاه مادی در بسیج نباشد چرا که اگر انتظار از بسیج داریم پس باید به عنوان یک موتور متحرک در جامعه ، حرکت روبه جلو داشته باشد.
وی در پایان صحبت خود، خواستار معرفی یک نماینده از بانوان همکار در مرکز مشاوره دانشگاه ازاد یزد جهت ایجاد تعامل و هم افزایی بیشتر در این راستا با دفتر امور مشاوران بانوان استانداری را بیان کرد.
استفاده از طرح موفق کشوری دانشگاهی اندیشه تمدن ساز در جلسات حلقه صالحین ادارات استان و برگزاری ماهانه جلسات پایگاه با ناحیه از دیگر پیشنهادات در این جلسه عنوان شد.
گفتنی است در این نشست هریک از اعضای شورای پایگاه به بیان دغدغه ها و مشکلات و راهکارهای لازم در جامعه در جهت ترغیب و تبیین شاخص های فرهنگ بسیج پرداختند که توسط مسوولان پاسخ داده شد.