به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛

به گزارش ایرنا محمد علی شجاعی روز شنبه شب در پیامی در آستانه هفته کار و کارگر ( پنجم تا ۱۲ اردیبهشت ) ضمن تبریک این هفته به تمام تلاشگران عرصە کار و تولید در استان خراسان شمالی گفت. روز کار و کارگر نباید تنها به یک روز ختم شود، بلکه مسوولان در تمامی روزهای سال باید در تب و تاب تجلیل از مقام والای کارگر باشند به خصوص هم اکنون که شاهد ایپدمی کرونا هستیم این کارگران ، با تلاش های شبانه روزی خود اجازه توقف چرخ تولید را ندادند.
نماینده عالی دولت در استان مازندران تصریح کرد : کارگران در دوران تحریم های ظالمانه دشمنان نظام هم ثابت کردند که به رغم فشار مضاعف ، آنان در هر شرایط و فشار اقتصادی تحمیل شده هم می توانند مدیریت این نقش مهم را در جهت عدم توقف چرخ تولید و اقتصاد ایفا کنند و اهمیت نقش آنان کمتر از کادر درمان نیست.
شجاعی خاطرنشان کرد :در این راستا دولت نیز با ارائه راهکارهای قابل توجه درصدد کاهش مشکلات این قشر زحمتکش است تا تمامی حق و حقوق آنان را به درستی احقاق کند چون یکی از اقشار مهم در توسعه و شکوفایی اقتصادی همین کارگران هستند.
استاندار خراسان شمالی تدوین ۲۲ آئین نامه برای صیانت از نیروی کار، کاهش ۱۵ روزه رسیدگی به شکایات کارگران و تعیین تکلیف قراردادهای موقت پس از ۳۰ سال مهمترین عملکرد دولت تدبیر و امید در حمایت از کارگران اعلام کرد و هر آنچه که در توان داشته باشیم برای حمایت از این اقشار بی ریا انجام خواهیم داد.

شجاعی اظهارداشت : در این استان نیز با انسجام و هم افزایی بین تمام اجزای حاکمیت، همواره سعی بر حمایت از کارگران شده تا چرخه تولید با قدرت و قوت بیشتری بچرخد.
نماینده عالی دولت در استان خراسان شمالی با تبریک فرارسیدن هفتە کار و کارگر را بە تمام کارگران با عزت و پرتلاش استان خراسان شمالی و خانوادە های آنان و آرزوی صحت و سلامت برای سلامتی همگان براز امیدواری کرد تا در سال جاری با کار و تلاش مضاعف بر افتخارات ایران عزیز بیفزاییم و گام های بزرگ و عملیاتی برای تحقق کامل شعار سال کە از سوی رهبر معظم انقلاب بە سال «تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها» نامگذاری شدە است، برداریم.

هفته کار و کارگر در ایران از پنجم اردیبهشت ماه آغاز می‌شود و تا یازدهم همین ماه ادامه دارد.

در استان خراسان شمالی بیش از ۸۴ هزار و ۹۰۰ نفر کارگر از مزایای بیمه برخوردار هستند.