به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛

مهرداد داودزاده روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اصناف و بازاریان برای شرکت در نمایشگاه مجازی، نسبت به خرید غرفه مجازی اقدام کرده و کالاها را در این بستر عرضه خواهند کرد.

وی خاطرنشان کرد: با هماهنگی انجام شده با اداره کل پست استان، کالای خریداری شده توسط شهروندان به در منازل آنان، ارسال می شود.

وی افزود: هنوز زمان برگزاری نمایشگاه بهاره مشخص نیست و در این زمینه در حال رایزنی هستیم اما تلاش داریم با توجه به شیوع کرونا، شرایط خوب و مناسبی برای خرید مردم مهیا شود.

داودزاده خاطرنشان کرد: اصناف و کسبه خارج استان هم می توانند در این نمایشگاه حضور یابند اما با توجه به مجازی بودن این رویداد، به نظر می رسد استقبال از خارج استان ناچیز باشد.

وی گفت: در آستانه سال نو، فروش فوق العاده هم برای تامین مایحتاج مردم در شب عید برگزار می شود و صنوف متقاضی در این زمینه می توانند با هماهنگی اتحادیه ها نسبت به فروش فوق العاده اقدام کنند.

وی اظهار داشت: تلاش داریم تا با رایزنی های انجام شده، هزینه های پست برای خریداران از این نمایشگاه ها با کمترین میزان صورت گیرد.

سرپرست معاونت امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی گفت: مایحتاج مردم در شب عید، با قیمت ۱۰ درصد کمتر از بازار عرضه می شود.

در خراسان شمالی ۳۰ هزار واحد صنفی و در مرکز استان ۱۶ هزار واحد صنفی فعال است.