بجنورد - نماینده ایران در بخش چرخ تیز مسابقات قهرمانی زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی قهرمانی جهان بر سکوی نخست قرار گرفت.

بجنورد – نماینده ایران در بخش چرخ تیز مسابقات قهرمانی زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی قهرمانی جهان بر سکوی نخست قرار گرفت.

به گزارش انتهاج، دبیر فدراسیون ملی ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی با اشاره به اینکه امروز (سه‌شنبه) رقابت‌ها در بخش چرخ تیز پیگیری شد، گفت:  در این بخش هفت ورزشکار از کشورهای مختلف حاضر بودند که محمدرضا عبدالحسنی نماینده ایران با امتیاز ۴۲۲ امتیاز در جایگاه نخست قرار گرفت.

محمد پور جعفر افزود: همچنین جابر صابر عبدالعمر از عراق با ۳۶۹ امتیاز دوم و در این بخش نماینده جمهوری آذربایجان سوم شد.

کسب مقام اول تیم ورزش زورخانه‌ای اترک خراسان شمالی

وی اظهار کرد: همچنین روز گذشته تیم ورزش زورخانه‌ای اترک خراسان شمالی، عنوان قهرمانی مسابقات چهارجانبه بین‌المللی جام صلح و دوستی را کسب کرد.

پور جعفر خاطر نشان کرد: این رقابت های چهارجانبه با شرکت ورزشکاران زورخانه ای خراسان شمالی و نیز تیم های اوگاندا، افغانستان و بنگلادش برگزار شد که تیم خراسان شمالی با کسب ۵۴۴ امتیاز اول شد.

وی یادآور شد: پس از خراسان شمالی نیز بنگلادش با ۴۱۷ امتیاز دوم شد و اوگاندا با ۳۵۱ امتیاز عنوان سوم را به دست آورد و افغانستان هم ۳۰۴ امتیاز کسب کرد.

گفتنی است، سومین دوره مسابقات جهانی ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی روز دوشنبه با حضور ۱۰۰ ورزشکار از ۲۱ کشور در بجنورد، آغاز شد که در نخستین روز این مسابقات سوران الله مرادی، نماینده ایران با کسب ۲۹۱ امتیاز، عنوان نخست رقابت‌های رشته سنگ را از آن خود کرد و رافت ذاکر از جمهوری آذربایجان با ۱۱۴ امتیاز دوم شد و لوو سینگ از هند و جهانگیر عرب اف از تاجیکستان به ترتیب با ۱۰۰ و ۹۸ امتیاز مشترکا سوم شدند.

این مطلب را هم ببینید
شناسایی هفت مورد مشکوک به کرونا در مشهد

همچنین در رشته چرخ چمنی، عباس مرادی زاده ورزشکار تیم ملی ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی ایران با کسب ۷۲۵ امتیاز، مقام نخست را به دست آورد، حسین محمدحمید از عراق با ۳۱۶ امتیاز نائب قهرمان شد و اورخان میرزاخانلر از جمهوری آذربایجان و مصطفی نورستانی از افغانستان به ترتیب با ۳۱۱ و ۲۹۸ امتیاز به طور مشترک شوم شدند.