به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛

موسی الرضا ثروتی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تحریم و شیوع ویروس کرونا موجب بروز برخی مشکلات بین مردم شده است که برای حضور حداکثری مردم در انتخابا نیازمند اعتمادسازی و امید آفرینی با استفاده از ظرفیت های گوناگون کشور بویژه احزاب هستیم.

وی افزود: در واقع احزاب علاوه بر ارائه برنامه های هدفمند در تمامی زمینه ها، باید نامزدهایی را برای کاندیداتوری معرفی کنند که دارای عملکرد و سوابق مثبتی باشند تا مردم با مشاهده عملکرد آنها برای حضور در پای صندوق های رای دلگرم شوند.

ثروتی با بیان اینکه برای انتخاباتی پرشور، باید به فعالیت‌های حزبی در بلند مدت بیش از پیش توجه شود، تصریح کرد: اگرچه براساس آمار و ارقام احزاب زیادی داریم ولی هنوز هم روحیه حزب گرایی در کشور آنچنان که باید و شاید تقویت نشده است.

وی گفت: احزاب فقط در ایام انتخابات به شکلی موقتی فعال می شوند در حالی که احزاب سیاسی با سازمان دادن به گرایش های سیاسی موجود در جامعه، نقش ویژه ای در بسیج مردم برای مشارکت سیاسی انتخابات دارند.

آگاهی بخشی سیاسی مردم

نماینده اصولگرای مجلس نهم آگاهی بخشی سیاسی مردم را از دیگر ملزومات مشارکت حداکثری دانست و افزود: باید سطح آگاهی سیاسی اقشار متفاوت مردم را نسبت به این امر ارتقا داد که رییس جمهور منتخب با مشارکت حداکثری، می تواند در عرصه های سیاسی، اقتصادی بین المللی کارآمدی بیشتری برای مردم به ارمغان بیاورد.

ثروتی با اشاره به تلاش رسانه های معاند در ایجاد فضای سرد انتخاباتی کشور خاطرنشان کرد: بدون شک وجود احزاب و تمامی گروه های فعال سیاسی در برابر تلاش رسانه‌های معاند برای گسترش ناامیدی و ایجاد فضای سرد انتخاباتی در جامعه برای تشویق مردم به حضور حداکثری در این رویداد سیاسی بیش از گذشته احساس می‌شود.

انتخابات سیزدهمین دوره رییس جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهری ، روستایی و عشایری و میان دوره ای پنجمین دوره خبرگان رهبری و یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی به طور همزمان ۲۸ خردادماه برگزار می شود.