بجنورد– به گزارش انتهاج به نقل از تسنیم ، علی قربانی شامگاه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه استان اظهار داشت: بنده به عنوان نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی به هیچ عنوان برای رسیدن فرد یا شخصی به یک کرسی، اصراری نداشتم و نخواهم داشت اما مسئولان ارشد استان به منظور انتصابات در دستگاه‌های اجرایی با نمایندگان مجلس همفکری دارند.

تغییر ریاست مجمع نمایندگان استان در آستانه سفر رئیس جمهور به خراسان شمالی

وی با اشاره به تغییر ریاست مجمع نمایندگان استان در آستانه سفر رئیس جمهور به خراسان شمالی افزود: کسی که ریاست مجمع نمایندگان استان را برعهده دارد به نوعی سخنگو است و سخنگو هم باید نظر جمع را به خبرنگاران و بیرون منتقل کند نه نظر شخصی خود را، اما نماینده مردم شیروان تنها نظر خود را منتقل می‌کرد که با یک همفکری و تصمیم جمعی ریاست مجمع را تغییر دادیم.

نماینده مردم بجنورد مانه و سملقان گرمه جاجرم و راز و جرگلان در مجلس شورای اسلامی وی با بیان اینکه در این مدت با تمامی خبرنگاران استان و خبرگزاری‌ها در ارتباط بودم و خاطر نشان کرد: این مطلب را میتوانم با قوت بگویم که بیشتر از سایر نمایندگان استان به سوالات خبرنگاران پاسخ‌گو بودم و برای رسانه و مطبوعات استان فعالیت داشتم اما متاسفانه هنوز هم به نقطه ایده‌آل نرسیده‌ایم.

حواشی ایجاد شده در خصوص انتخابات پنجمین دوره شورای اسلامی شهر بجنورد

قربانی با اشاره به حواشی ایجاد شده در خصوص انتخابات پنجمین دوره شورای اسلامی شهر بجنورد بیان داشت: در انتخابات پنجمین دوره شورای اسلامی شهر بجنورد بنده با آقای عزیزی و قوامی در هیئت نظارت فعالیت داشتیم و تایید صلاحیت‌ها را بررسی می‌کردیم که در آن مقطع صحبت‌هایی مبنی بر تخلف در انتخابات مطرح شد که تمام گزارشات را در این خصوص دریافت کرده و مورد بررسی قرار دادیم.

وی ادامه داد: بنده و دکتر عزیزی معتقد بودیم که علی‌رغم اینکه تخلفی صورت گرفته اما نباید کل انتخابات مخدوش و باطل شود اما دکتر قوامی نماینده مردم اسفراین معتقد بود که انتخابات باید باطل شود لذا اینکه نماینده ای با صراحت اعلام داشته باشد که بنده نگذاشتم انتخابات شورای بجنورد باطل شود، مطلب درستی نیست.

نماینده مردم استان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه صالحی استاندار پیشین خراسان شمالی در برخی موارد حتی پاسخ تلفن نمایندگان استان را نیز نمی‌داد، خاطرنشان کرد: متاسفانه آقای صالحی استاندار قبلی خراسان شمالی اعتقادی به همراهی و مشورت با نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی نداشت و بارها این موضوع را به وی تذکر دادیم اما متاسفانه او به تنهایی پیگیری امورات را بر عهده داشت .

قربانی گفت: صالحی در پاره‌ای از موارد جواب تلفن نمایندگان را نیز نمی‌داد. استانداری که جواب تلفن نمایندگان مردم را ندهد، جواب مردم را هم نمی‌دهد. استاندار فعلی خراسان شمالی اعتقاد ویژه بر حضور نمایندگان و استفاده از ظرفیت‌های آن ها دارد.

مهمترین عامل کنترل تورم مسکن در کشور

وی مهمترین عامل کنترل تورم مسکن در کشور را مالیات بر خانه‌های خالی، مالیات بر خانه های لوکس و مالیات بر عایدی سرمایه در بخش مسکن عنوان کرد و بیان داشت:  بیش از ۱۸۷ کشور دنیا مالیات بر عایدی سرمایه بر بخش مسکن را پرداخت می کنند و بنده معتقدم اگر موارد مطرح شده به درستی اجرا و عملیاتی شود جلوی واسطه‌گری در بخش مسکن نیز گرفته می شود لذا این موضوع را در مجلس به جد پیگیری می‌کنیم.

برگزاری جشنواره تولیدات مراکز استان‌ها صدا و سیما در خراسان شمالی

وی با اشاره به برگزاری جشنواره تولیدات مراکز استان‌ها صدا و سیما در خراسان شمالی و تاکید بر اینکه هزینه این جشنواره ملی است، خاطرنشان کرد: اینکه تولیدات ۳۱ استان کشور در این جشنواره در خراسان شمالی عرضه می‌شود می‌تواند توانمندی‌های بالقوه و بالفعل استان را معرفی کند و از تجربیات سایر استان‌ها در این راستا بهره ببریم.

استخدام معلمان حق‌التدریسی

نماینده مردم خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به پیگیری‌های صورت گرفته در مجلس مبنی بر استخدام معلمان حق‌التدریسی اضافه کرد: معتقد هستیم که آموزش و پرورش را نباید به بخش خصوصی سپرد و باید بخش حاکمیتی به صورت یکپارچه آن را اداره کند اما دولتها زیر بار این موضوع نرفتند.

وی ادامه داد: همچنین بحث نیروهای شرکتی را نیز سال گذشته در مجلس پیگیری کردیم که اگر لازم نیست نیروی گرفته نشود اما اگر نیروی به کار گرفته می‌شود تبعیض بین نیروها از لحاظ پرداختی قائل نشوند و تبدیل وضعیت صورت بگیرد در عین حال چندین طرح را در این زمینه در مجلس مطرح کردیم اما دولت معتقد است که بدن دولت نباید بزرگتر شود.