یزد- مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد از فرهنگ سازی گسترده برای کاهش مصرف برق بخش تجاری به کمک بهره برداران در ساعات اوج بار خبر داد.

به گزارش انتهاج، آرش نواب با اشاره به اینکه پیک بار کشور از مرز ۵۸ هزارمگاوات فراتر رفته است گفت : افزایش و تداوم گرما و ورود سیستم های نامتعارف سرمایشی ،باعث شده است پیک بار به شدت افزایش یابد.

این مقام مسئول در صنعت برق با بیان این مطلب که به ازای افزایش هر  یک درجه دما بین ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ مگاوات مصرف برق، افزایش می یابد ،  گفت: سالانه ۱۸ میلیارد مترمکعب سوخت باید مصرف شود تا ۲۰۰میلیارد کیلو وات ساعت برق تولید و توزیع شود وتنها هزینه تامین این سوخت سرمایه گزافی می خواهد.

نواب به مردم توصیه کرد: استفاده از لوازم استاندارد و پر بازده به خصوص در وسایل سرمایشی، تنظیم دمای محیط بر روی ۲۴ درجه سانتیگراد و بهره گیری از نور طبیعی روز به عنوان یکی از شیوه های مدیریت مصرف به شمار می رود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد تاکید کرد:بهره برداران این شرکت در ساعات اوج بار روز و شب با مراجعه به واحدهای تجاری که به صورت غیرمتعارف از سیستم روشنایی استفاده می کنند ، تذکر داده و در برخی موارد به صورت قانونی برخورد می کنند.

محمد فراتی، مدیر دیسپاچینگ صنعتی بودن استان را به دلیل داشتن بار متوازن صنایع و تولید اشتغال و رونق اقتصاد را با ارزش توصیف کرد و یادآور شد: صنایع کشور به خصوص صنایع یزد با همکاری در طرح تعطیلات و ذخیره عملیاتی، کمک فراوانی را به صنعت برق در پایداری شبکه کرده اند.

وی ابراز امیدواری کرد: با همکاری دیگر اقشار نظیر کشاورزان و واحدهای تجاری، پیک تابستان امسال را بدون خاموشی پشت سر بگذاریم.