به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛

محمود صفری روز شنبه در کارگروه علمی کاربردی مدیریت پیشگیری از وقوع جرایم در نیروهای مسلح خراسان شمالی اظهار داشت: در راستای ارزشیابی فرماندهان برنامه های پیشگیری مورد ارزیابی قرار می گیرد و فرماندهانی موفق خواهند بود که شاخص عملکردی آنان در پیشگیری از جرم تاثیرگذار بوده و جرم و تخلف در زیرمجموعه آنان کاهش یافته باشد.

وی با بیان اینکه باید مراقب جسم و روان نیروها نیز باشیم، گفت: سازمان قضایی شوق و ذوق پیشگیری از جرایم را دارد به نحوی که از میزان آسیب دیدن نیروها بکاهد و تلاش کند تا تخلفی روی ندهد که موجب از دست رفتن نیروها شود.

صفری بر ضرورت نظارت بیشتر بر نیروهای مسلح تاکید و بیان کرد: باید تلاش کنیم تا نیروها گرفتار مسایل و مشکلات مختلف از جمله تخلف نشوند و این امر را می توان با نظارت بیشتر محقق کرد.

معاون قضایی و حقوقی سازمان قضایی نیروهای مسلح افزود: این سازمان پیشگیری را در اولویت کارها قرار داده ‌است و تلاش دارد تا قضات نیز این مهم را اجرایی کنند.

وی تاکید کرد: به دنبال رویکرد علمی و کاربردی برای پیشگیری از وقوع جرم هستیم و این امر را در استانها نیز تقویت خواهیم کرد.

صفری بازاجتماعی کردن زندانیان نیروهای مسلح را از دیگر اولویت‌های این سازمان برشمرد و گفت: نباید زندانیان نیروهای مسلح در کنار سایر زندانیان قرار گیرند و تحقق این امر نیز در دست پیگیری و اقدام است.

وی با بیان اینکه در مدیریت کلان، نخست باید آسیب‌ها مورد شناسایی قرار گیرند و به تناسب هر جرم، راهکار عملی و علمی اندیشیده شود یادآور شد: کارگاه‌هایی با هدف توسعه دانش و آشنایی با روش‌های علمی و کاربردی پیشگیری از وقوع جرم برای مدیران و قضات سازمان قضایی، فرماندهان و مسوولان نیروهای مسلح برگزار می‌شود.
صفری گفت: در این کارگاه مهارت هایی را به کارشناسان مربوط آموزش می دهیم تا بتوانند در حوزه پیشگیری از وقوع جرم به صورت علمی وارد شده و راهکارهایی متناسب با جرم ارایه دهند.
پیشگیری از تخلفات در استان نهادینه سازی شده است
رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح خراسان شمالی نیز بر پیشگیری از تخلفات نیروهای مسلح تاکید کرد و گفت: باید تلاش کنیم تا جرم اتفاق نیفتد، پیشگیری باید در سرلوحه کارها قرار گیرد.
مسلم محمدیاران با بیان اینکه پیشگیری از تخلفات و وقوع جرم در این استان نهادینه سازی شده، اظهار داشت: آمارها نشان می دهد که حتی در برخی از یگان های استان هیچ جرم و تخلفی صورت نگرفته و در برخی دیگر شمار تخلفات کمتر از انگشتان دست بوده است.
وی خواستار آگاهی سازی و اصلاح نگرش ها شد و افزود: طبق برنامه ریزی انجام شده و جدولی مشخص، برنامه های آگاهی بخشی در استان انجام می شود که بسیار نیز موثر بوده است.
وی اظهار داشت: فرماندهان نظامی و انتظامی با علاقه زیاد در اجرایی کردن برنامه ها مشارکت دارند که این باعث شده است تا در اجرای برنامه های آگاهی بخشی موفق عمل کنیم.

محمدیاران با تاکید بر لزوم صیانت از نیروهای مسلح، تصریح کرد: نیروهایی که حافظ امنیت هستند نباید در معرض تهدید و آسیب قرار گیرند.