کرمانشاه – نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه گفت: طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب نیروی انتظامی باید مظهر عزت، اقتدار و رحمت باشد که اینگونه است.

به گزارش انتهاج، آیت الله “مصطفی علما” در دیدار با فرمانده، مدیران و جمعی از کارکنان انتظامی استان که به مناسبت آغاز هفته ناجا در دفتر امام جمعه برگزار شد، اظهار داشت: پلیس نیرویی محبوب و مردمی در جمهوری اسلامی است که برای سربلندی و اقتدار کشور شبانه روز تلاش می کنند.

وی با بیان اینکه اهمیت حضور پلیس در جامعه بر کسی پوشیده نیست، افزود: حضور آنها برای شهروندان مایه امید و امنیت مضاعف است به گونه ای که حتی نمی توان جامعه را یک روز بدون حضور ماموران تصور کرد.

آیت الله علما ادامه داد: تلاش های مجاهدانه و خستگی ناپذیر پلیس در عرصه های مختلف، از آنان چهره ای محبوب ساخته و همه مردم، ماموران انتظامی را از خود و حافظ جان و مال و امنیتشان می دانند.

کارکنان پلیس مزین خصایای نیک اخلاقی هستند

نماینده ولی فقیه در استان همچنین، اخلاق مداری و داشتن اخلاق اسلامی را نیز مورد تاکید قرار داد و گفت: کارکنان پلیس مزین به این خصایای نیک اخلاقی هستند که باعث مباهات و افتخار است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه گفت: طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب نیروی انتظامی باید مظهر عزت، اقتدار و رحمت باشد که به حمدالله اینچنین نیز هست و ماموران خدوم پلیس بارها این موضوع را به اثبات رسانده اند.

وی در عین حال خواستار نگاه همراه با رافت و عطوفت پلیس با افرادی شد که ناخواسته مرتکب جرمی شده اند، چرا که برخورد محترمانه پلیس می تواند آنها را متوجه خطا و اشتباهشان کرده و باعث شود تا دیگر دست به چنین اقدامی نزنند.

آیت الله افزود: چنین رفتارهایی می تواند به افزایش محبوبیت پلیس در جامعه منجر شده و در نهایت باعث همکاری بیشتر انها با ماموران در راستای افزایش امنیت جامعه شود.

جمهوری اسلامی قدرت اول منطقه است

امام جمعه کرمانشاه در بخش دیگری از سخنانش، جمهوری اسلامی را قدرت اول منطقه دانست و گفت: تاثیرگذاری ایران در بسیاری معادلات جهانی بر کسی پوشیده نیست و دشمنان نیز به آن اعتراف دارند.

وی همچنین با اشاره به فرمایشات روز گذشته رهبر معظم انقلاب در خصوص شکسته شدن فشار حداکثری آمریکا، گفت: این امر در پس مقاومت ملت بزرگ ایران و افزایش توان نیروهای مسلح اتفاق افتاده است.

سیاست های آمریکا همه به شکست انجامیده است

آیت الله علما گفت: به اذعان رئیس جمهور آمریکا، این کشور بالغ بر ۷ تریلیون در منطقه خاورمیانه و در کشورهای مقل سوریه، عراق، یمن، فلسطین و … هزینه کرد اما هیچ نتیجه ای عایدشان نشد و همه سیاست هایشان به شکست انجامید.

نماینده ولی فقیه در استان همچنین بر تکیه کشورمان به ثروت های داخلی و رفع وابستگی به منابع نفتی تاکید کرد و افزود: این حرف را همان ابتدای انقلاب حضرت امام (ره) و پس از ایشان هم رهبر معظم انقلاب مکررا عنوان کرده اند.

وی ادامه داد: بسیاری از کشورها از جمله ژاپن از منابع نفتی برخوردار نیستند اما در اقتصاد چنین پیشرفتی کرده اند که تنه به تنه قدرتمندترین اقتصادهای جهان می زنند، بنابریان ما هم باید با اصلاح برخی الگوهای مدیریتی به این سمت حرکت کنیم.

آیت الله علما در پایان بار دیگر با تقدیر از تلاش ها و زحمات پلیس، فرا رسیدن هفته نیروی انتظامی را به کارکنان ناجا تبریک و برای آنها آرزوی موفقیت کرد.

افزایش ۴۵ درصدی کشفیات قاچاق/پلیس گوش به فرمان ولایت است

سردار “علی اکبر جاویدان” نیز در این دیدار اظهار داشت: در ۶ ماه سپری شده از سال جاری کشفیات محصوصلات ضدفرهنگی نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۳ درصد رشد داشته ایم.

 

فرمانده انتظامی استان با بیان اینکه در نیمه نخست امسال ۴۵۰ میلیارد ریال کالای قاچاق توسط پلیس کرمانشاه کشف شده، گفت: این مقدار کشفیات در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۴۵ درصد رشد نشان می دهد.

وی ادامه داد: برخورد قاطعانه با پدیده قاچاق و محصوصلات ضد ارزشی که اقتصاد و فرهنگ جامعه را هدف گرفته اند یکی از موضوعاتی بوده که با جدیت در دستور کار پلیس کرمانشاه قرار داشته است.

سردار جاویدان همچنین از ارجاء ۵ هزار و ۷۷۱ پرونده به مراکز مشاوره و مددکاری معاونت اجتماعی پلیس و کلانتری های سطح استان در نیمه نخست امسال خبر داد و گفت: ۸۱ درصد این پرونده ها به مصالحه انجامیده و از ورود آنها به دستگاه قضائی جلوگیری شده است.

فرمانده انتظامی استان همچنین به اهتمام پلیس کرمانشاه به ارتقاء و ترویج معنویت میان کارکنان پلیس اشاره کرد و گفت: با همکاری سازمان عقیدتی سیاسی طی ۲ سال اخیر موفق به تربیت ۱۶۰۰ حافظ قرآن در مجموعه انتظامی استان شده ایم.

وی تربیت و آموزش نیروهای پلیس را از دیگر اقدامات پلیس برشمرد و افزود: در زمینه جذب نیرو نیز تلاش شده افرادی به استخدام ناجا درآیند که در تخصص لازم را در یک یا چند حوزه داشته باشند و این کار را با جدیت ادامه می دهیم.

سردار جاویدان گفت: با مجموعه اقدامات صورت گرفته امروز خوشبختانه کمترین تخلفات در ستاد انتظامی استان و مجموعه کارکنان پلیس وجود دارد که جای خرسندی است.

مقام ارشد انتظامی استان کرمانشاه در بخش دیگری از سخنانش، پلیس را حافظ جان و مال مردم معرفی و خدمت صادقانه به اقشار مختلف جامعه را هدف و افتخار ناجا برشمرد.

وی با بیان اینکه پلیس توانسته کارنامه درخشانی پس از پیروزی انقلاب از خود به جا بگذارد، افزود: کارکنان خدوم انتظامی در دفاع از ارزش های نظام و انقلاب همواره در صف اول حضور داشته اند.

سردار جاویدان همچنین با اشاره به اینکه ماموران انتظامی استان همواره تلاش کرده اند سربازی وفادار برای ولایت و خدمتگذای صادق برای مردم باشند، گفت: به واسطه همین تلاش ها امروز مورد آزاردهنده امنیتی در کرمانشاه نداریم و جزو امن ترین استان های کشور به حساب می آئیم.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه در پایان و با تقدیر از تلاش های مرزبانان استان، اظهار داشت: ماموران انتظامی و مرزبانی با آغاز سفرهای زائران اربعین به عتبات عالیات، آماده خدمات رسانی شایسته به زوار هستند.

  • منبع خبر : پایگاه خبری پلیس