به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛

فرامرز صدقی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از مجموع این تعداد ۶۰۴ تبلت دانش آموزی به وسیله ستاد کمک مومنانه و خیران و ۳۰ دستگاه نیز اداره کل نوسازی آموزش و پرورش استان تامین شده است.

وی گفت: هم اکنون تعدادی تبلت در اختیار مدارس است که به صورت امانت در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه با بررسی‌های صورت گرفته از طریق کمیته امداد امام خمینی (ره)، اداره کل بهزیستی استان و مدیران مدارس ۳۷ هزار دانش آموز بدون تبلت هستند اظهار داشت: اما همه‌ آن‌ها نیاز به تبلت نداشته به دلیل اینکه بعضی از کلاس‌ها کمتر از ۱۰ نفر است و بعضی دیگر نیز دسترسی به شاد نداشته و حضوری برگزار می‌شود.

وی در ادامه گفت: هم اکنون پنج هزار و ۲۵۸ دانش آموز در سطح استان بدون تبلت هستند که با اجرای طرح هدایت هر دانش آموز یک تبلت و با رایزنی‌های انجام شده با اداره کل نوسازی مدارس آموزش و پرورش، استانداری، سپاه جواد الائمه و انجمن اولیا بخشی از کمبود تبلت را جبران کنند.

رییس اداره فناوری، اطلاعات و ارتباطات آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: فعالیت آموزشی تمامی مدارس استان بر اساس مصوبات ستاد استانی مقابله با کرونا غیرحضوری است.

صدقی گفت: بر اساس گزارشی که از طریق مدارس به دست آمده است، ۷۹ درصد دانش آموز استان به شبکه شاد دسترسی دارند، برای ۲۱ درصد هم با همکاری نهادهای حمایتی درس نامه ارسال می‌شود.

۱۸۰هزار دانش آموز خراسان شمالی در بیش از ۲ هزار باب آموزشگاه استان زیر نظر ۱۴ هزار نفر معلم تحصیل می کنند که از این تعداد ۱۰۴ هزار دانش آموز در مقطع ابتدایی و مابقی متوسطه است.

ویروس کرونا در استان خراسان شمالی از اسفندماه سال ۹۸ با شناسایی نخستین بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در شهرستان بجنورد شیوع یافت و این استان تاکنون سه موج از این بیماری را پشت سر گذاشت و از اول فروردین ماه سال جاری به تدریج وارد فاز چهارم شد. و در این مدت حدود ۲ هزار بیمار مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان های استان بستری شدند و در حدود دو ماه گذشته ۱۵۱ نفر جان خود را از دست داده اند.

براساس آخرین رنگبندی سامانه ماسک وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، هم اکنون از هشت شهرستان استان خراسان شمالی، شهرستان بجنورد، شیروان، اسفراین و مانه و سملقان در وضعیت نارنجی کرونایی و شهرستان های فاروج، جاجرم، گرمه و رازوجرگلان در وضعیت الگوی رنگ بندی زرد قرار دارند.