به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛

عبدالله یوسفی روز دوشنبه با اشاره به تصمیم جدید قرارگاه ساماندهی مرغ در کشور به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در سال ۹۹ تعداد ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار جوجه ریزی و پرورش مرغ در مرغداری های استان انجام شد و امسال نیز این روند با قوت ادامه دارد.
وی گفت: تصمیم جدید قرارگاه ساماندهی مرغ در افرایش و تعیین قیمت هر کیلوگرم ۲۴۹ هزار ریال برای مصرف کنندگان در همه مرغ فروشی های کشور سبب آرامش بازار مرغ شده و به همین دلیل روز گذشته هیچ گونه صفی در استان برای تهیه مرغ نبود و حتی در برخی موارد مرغ کشتار روز برای توزیع در مرغ فروشی های استان متقاضی نداشته است.
یوسفی گفت: این تصمیم قرارگاه ساماندهی مرغ هم سبب آرام شدن بازار مرغ شده و رضایت تولید کننده و مصرف کننده در پی داشته است.
وی با بیان از ۱۰۱ واحد مرغداری استان ۸۸ واحد فعال و ۱۳ واحد غیر فعال هستند، گفت: چهار واحد از واحد های غیر فعال در دو هفته آینده به چرخه تولید بر می‌گردند و بقیه نیز بررسی مشکلات و رفع موانع آنهاد در دستور کار است.

براساس آمار رسمی جهاد کشاورزی خراسان شمالی، مصرف سالانه سرانه گوشت مرغ استان حدود ۳۲ کیلوگرم است که براساس استانداردهای جهانی این میزان مصرف نزدیک به ۲ برابر میانگین جهانی است.

توان تولید مرغ استان که در ابتدای سال ۹۲ نزدیک به ۲۰ هزار تن بود پارسال به ۸۸ هزار و ۵۰۰ تن رسید.