به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛

علی وفاخواه روز شنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با بروز مشکل در زمینه تامین روغن خوراکی، برخی از فروشندگان مشتریان را اجبار می کنند که به همراه روغن، کالای دیگری خریداری کنند.

وی گفت: برای کنترل بازار استان، ۱۰ گروه در قالب بازرسی های مشترک با دستگاه های مرتبط و همکار در بازار حضور دارند و بازرسی و رسیدگی به گزارش و شکایات مردمی در صبح و عصر در حال انجام است.

وفاخواه اظهار داشت: در ۱۰ ماه امسال بیش از ۶۱ هزار بازرسی از بازار و مراکز مختلف استان انجام و در این مدت سه هزار و ۵۲۲ تخلف کشف شده است.

معاون بازرسی و حمایت از مصرف‌کننده سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی گفت: در این مدت سه هزار و ۱۴ فقره پرونده تشکیل شده است که ارزش ریالی این پرونده ها بیش از ۶۱ میلیارد و ۴۷۷ میلیون ریال است.

وی با اشاره به گشت های مشترک از بازار گفت: امسال هزار و ۶۷۵ گشت مشترک انجام و در این زمینه هزار و ۳۷۹ فقره پرونده تشکیل شده است که ارزش ریالی این پرونده ها بیش از ۱۰ میلیارد ریال است.

وی با بیان اینکه تعداد کل شکایت ها در سال جاری هزار و ۸۴۷ مورد بوده است گفت: در این مدت شکایت مردمی هزار و ۷۱۴ مورد و شکایت ناظران افتخاری ۱۳۳ مورد ثبت شده است که شکایت از حوزه کالا، بیشترین تعداد را به خود اختصاص داده است.

وی تصریح کرد: امسال ۵۸۷ مورد شکایت حوزه خدمات، هزار و ۲۶۰ مورد شکایت از حوزه کالا گزارش شده است.

معاون بازرسی و حمایت از مصرف‌کننده سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی خاطرنشان کرد: اکنون ۴۸۳ مورد شکایت در دست بررسی است و در این مدت ۳۷۸ نفر متخلف شناسایی شده است.

اکنون حدود ۲۶ هزار واحد صنفی در خراسان شمالی فعالیت دارند.