در آستانه هفته دولت، نماینده عالی دولت در شهرستان اسفراین در خطبه های نماز جمعه این هفته به تشریح دستاوردهای دولت برای مردم پرداخت .

اسفراین- به گزارش انتهاج ،طاهر رستمی فرماندار در آستانه هفته دولت در نماز جمعه این هفته با تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر گفت: هفته دولت در حقیقت فرصتی است تا خدمات دولت در نظام جمهوری اسلامی ایران تشریح شود.

فرماندار اسفراین با اشاره به تحریم های دشمن علیه ایران اسلامی، اذعان داشت : دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران به شیوه های مختلف و با تهدیدها و تحریم ها تلاش کردند که ایران اسلامی جشن چهل سالگی خود را برگزار نکند .

اقتدار امروز ایران ، زبانزد کشورهای منطقه و جهان

وی ادامه داد: اما با همراهی قاطعانه مردم و رهبریهای داهیانه مقام معظم رهبری و همت دولتمردان امروز ایران اسلامی با اقتدار در مسیر آرمانهای امام راحل(ره) و خون شهدا گام برداشته است و اقتدار امروز ایران ، زبانزد کشورهای منطقه و جهان است .

طاهر رستمی ضمن تشکر از نگاه مساعد استاندار خراسان شمالی به شهرستان اسفراین، یادآور شد: مدیریت جهادی و برنامه ریزی مدیریت عالی استان و هم افزایی همه نهادها و دستگاه ها و مردم به شتاب و جهش رو به جلوی استان با اقدامات صورت گرفته و ارتقاء رتبه استان در شاخص کسب و کار،کاهش نرخ بیکاری، کسب رتبه دوم در پرداخت تسهیلات روستایی و عشایری و … کمک کرده است.

رستمی در همین راستا بیان داشت: در معادلات نظامی دنیا هیچ کشوری توان قدرت نظامی خودش را نشان نمی دهد اما دشمنان با تمام توان نظامی خود سعی در براندازی جمهوری اسلامی ایران دارند.

وی گفت: امروز وظیفه کارگزاران دولت است که با کار جهادی و تلاش شبانه روزی برای توسعه کشور تلاش کنند.

رستمی در ادامه به پروژه های هفته دولت اشاره داشت و گفت: ۶۹ پروژه عمرانی با اعتبار ۲۶ میلیارد و ۱۳۹ میلیون تومان در این هفته به بهره برداری می رسد.

بهره برداری از پروژه های کلان شهرستان

وی گفت: عمده پروژه های کلان شهرستان در سفر ریاست جمهوری به استان ؛ به بهره برداری رسیده است .

فرماندار اسفراین در ادامه سخنان خود پروژه هایی که در هفته دولت قرار است به بهره برداری برسد را در حوزه های مختلف: راهداری، راه ، مسکن ، گردشگری، کشاورزی ، صنعت و… برشمرد و گفت: در سخت ترین شرایط که دولت با کمبود اعتبارات مواجه است بسیاری از این پروژه ها افتتاح خواهند شد که نتیجه کار جهادی و شبانه روزی مسئولین دولت است .

وی همچنین از همراهی مردم و بخش خصوصی و ستاد مدیریت بحران در کمک به کاهش خسارت بیشتر سیل به شهرستان خاطرنشان کرد: با این وجود در جریان سیل شهرستان اسفراین ، ۳۲۱ واحد ساختمانی دچار خسارت شد که ۱۵ میلیارد و ۱۸۱ میلیون تومان تسهیلات به این مناطق اختصاص یافت که ۲ میلیارد و ۳۳۱ میلیون تومان این تسهیلات بلاعوض بوده و برای ۱۱۱ نفر پرداخت شده است .

پیگیری و اختصاص ۴۰۰ میلیون تومان برای روشنایی تونل مسیر اسفراین به بجنورد، اختصاص ۳ میلیاردتومان برای بلوک زایمانی اسفراین، تخصیص ۳۵ میلیارد تومان برای پروژه علاج بخشی سد بیدواز، ۱۳ میلیاردتومان تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری برای پروژه گلخانه ۵ هکتاری آستان قدس، تخصیص ۷ میلیارد و ۱۴۶ میلیون تومان جهت لایروبی رودخانه ها و اصلاح و بازسازی تاسیسات آبرسانی و دیوار ساحلی و پیگیری ۲۰۰ میلیارد تومان جهت اجرای پروژه ریلی راه آهن جوین_اسفراین و … از مواردی بود که رستمی در خطبه های نماز جمعه این هفته گزارش آن را به مردم شهرستان اسفراین ارائه داد.